حرفه آموزی و اشتغال زندانیان در راستای کار فرهنگی عمیق است
حرفه آموزی و اشتغال زندانیان در راستای کار فرهنگی عمیق است

به گزارش مهر، محمد مهدی حاج محمدی در دیدار با حجت الاسلام پورذهبی اظهار کرد: بنای ما در زندان‌ها برای دستگیری و مراقبت از زندانیان کار فرهنگی عمیق است. وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای تحقق امر فرهنگی در زندان‌ها گفت: حرفه آموزی و اشتغال نیز در راستای حمایت از کار […]

به گزارش مهر، محمد مهدی حاج محمدی در دیدار با حجت الاسلام پورذهبی اظهار کرد: بنای ما در زندان‌ها برای دستگیری و مراقبت از زندانیان کار فرهنگی عمیق است.

وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای تحقق امر فرهنگی در زندان‌ها گفت: حرفه آموزی و اشتغال نیز در راستای حمایت از کار فرهنگی عمیق طرح ریزی شده است.

حاج محمدی افزود: بحمدالله هدف گذاری اشتغال ۵۰ درصدی زندانبان که تا پایان سال پیش بینی شده بود محقق شده و این افتخاری است که تا کنون در زندان‌ها به دست نیامده بود.

رئیس سازمان زندان‌ها اظهار داشت: بر اساس روایت‌های موجود پیامبر اسلام بر هدایت بندگان حریص بودند و می‌توان گفت یکی از کارهایی که در نظام اسلامی مصداق همان حرص و اشتیاق بر هدایت افراد است را در زندان‌ها می‌توان مشاهده کرد.

حاج محمدی گفت: جماعت زندانی به واسطه اشتباه و بزه مرتکب شده اخم نظام را دیده اند و ما در زندان‌ها این فرصت را داریم تا با عملکرد خوب و دستگیری از آنان و خانواده‌هایشان چهره رحمانی نظام را به نمایش بگذاریم.

عضو شورای عالی قوه قضائیه تاکید کرد: دشمن در کردستان طمع بالایی دارد تا جوانان را به دام ضد انقلاب بیاندازد و این مساله به همان میزان که می‌تواند تهدید باشد می‌تواند فرصت هم باشد تا با گفتگو با این جوانان و خانواده‌های آنان سو تفاهم‌ها را رفع کنیم و آنان را جذب نظام و انقلاب و مردم کنیم.

حاج محمدی در پایان گفت: ما برای تحقق این اهداف و تغییر نگرش زندانیان به کمک شما که به فرموده رهبر بزرگوار انقلاب فرمانده قرارگاه فرهنگی استان هستید نیاز داریم.

حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان نیز با تاکید بر توسعه فعالیت‌های فرهنگی در زندان‌ها گفت: برای تحقق اهداف فرهنگی باید با مخاطب برنامه‌ها رابطه عاطفی و دوستانه بر قرار کرد.

وی با اشاره به قصه حضرت یوسف (ع) و نوع رفتار وی با زندانیان گفت: این پیامبر خدا در طول ۸ سال اقامت در زندان توانست آن اشرار را هدایت کند و این الگوی خوبی برای همه ماست.

حجت الاسلام پورذهبی در ادامه گفت: سیره نبی مکرم اسلام نیز ارتباط عاطفی و ابراز محبت نسبت به افراد حتی مشرکان بود تا آنها را به این اسلام جذب کند.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: در خصوص استفاده از مبلغان در زندان‌ها در این استان با توجه به مذهب و قومیت بهتر است از روحانیون اهل سنت استفاده کنید.