حزب‌الله لبنان: سازمان‌ همکاری اسلامی و اتحادیه عرب ساکنان قدس را یاری کنند
حزب‌الله لبنان: سازمان‌ همکاری اسلامی و اتحادیه عرب ساکنان قدس را یاری کنند

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای یورش نیروهای رژیم صهیونیستی به محوطه‌های مسجدالاقص، تجاوز و حملات وحشیانه به نمازگزاران،  انجام اقدامات خصمانه علیه شهروندان فلسطینی و تخریب دارایی‌های آنها را محکوم کرد. حزب الله لبنان ضمن تاکید بر همبستگی خود با ملت فلسطینی در […]

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای یورش نیروهای رژیم صهیونیستی به محوطه‌های مسجدالاقص، تجاوز و حملات وحشیانه به نمازگزاران،  انجام اقدامات خصمانه علیه شهروندان فلسطینی و تخریب دارایی‌های آنها را محکوم کرد.

حزب الله لبنان ضمن تاکید بر همبستگی خود با ملت فلسطینی در شهر قدس اشغالی و مدافعان حریم مسجدالاقصی، شجاعت و مقابله قهرمانانه آنها در برابر تروریسم اسرائیلی را ارج نهاد.

حزب الله، آنچه که نیروهای رژیم اشغالگر انجام می‌دهند را نقض خطرناک حریم مسجدالاقصی و جریحه‌دار کردن احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان و تمامی آزادگان جهان توصیف کرد.

حزب الله در بیانیه خود از سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه عرب، کشورها و ملت‌های عربی و اسلامی خواست تا به وظایف دینی و اخلاقی خود در قبال این اقدامات تروریستی عمل و به اهالی شهر قدس از هر راه ممکن کمک کنند.

مسجد الاقصی و شهر قدیمی قدس شاهد درگیری‌های خشونت آمیزی بود که از ساعات اولیه بامداد روز جمعه پس از یورش نیروهای اسرائیلی به مسجد الاقصی و سرکوب نمازگزاران در داخل مسجد القبلی آغاز شد و طی آن نیروهای اشغالگر اسرائیل ۱۵۳ تن را زخمی و  حدود ۴۰۰ جوان فلسطینی را بازداشت کردند.

 انتهای پیام

منبع