• امروز : جمعه - ۱۱ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 1 March - 2024

حسن یزدانی: برگزاری مصاف انتخابی برای من خوشایند بود

  • ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۸:۴۶
حسن یزدانی: برگزاری مصاف انتخابی برای من خوشایند بود

به گزارش مهر، حسن یزدانی عضو تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در وزن ۸۶ کیلوگرم در مورد شرایط خود در اردوهای تیم ملی و اهدافش در آینده گفت: خدا را شکر تمرینات به نحو خوبی در حال انجام و کادر فنی نیز تمریناتشان متفاوت است. با توجه به شناختی که دارند و برنامه ریزی که از قبل کردند به دنبال این هستند که برای هر یک از کشتی گیران برنامه‌ی خاصی را به جهت رسیدن به اوج آمادگی به اجرا در بیاورند.

وی در مورد نحوه تمرینات کادر فنی تیم ملی گفت: تیم ملی در سال ۲۰۱۹ نیز به سرمربیگری غلامرضا محمدی این شیوه تمرینات را انجام داد و نتیجه قابل قبولی نیز بدست آمد.

یزدانی در مورد اختیارات کادر فنی در تیم‌های ملی و برگزاری رقابت‌های انتخابی تصریح کرد: در جایی سرمربی تیم حق دارد که برای کشتی گیران برنامه ریزی کند و اینکه چه کسی چه کاری را انجام دهد و یک جایی هم یکسری قوانین است که باید اجرا شود.

وی ادامه داد: اگر انتخابی استمرار داشته باشد و همه از فیلتر این مسابقات رد شوند، خیلی بهتر است چراکه دست سرمربی بازتر می‌شود. البته در انتخابی سال‌های قبل داشتیم کسانی را که اول شدند اما نتوانستند آنطور که باید نتیجه لازم را در رقابت‌های جهانی یا المپیک بگیرند ولی من معتقدم که با گذاشتن مسابقات انتخابی می‌توان از حاشیه‌ها کمتر کرد و در جایی نیز باید سرمربی این اختیار را داشته باشد که اگر به نتیجه دلخواه نرسید در رقابت‌های بین المللی کشتی گیران را محک بزند.

دارنده مدال طلای المپیک ریو تصریح کرد: برای من خوشایند بود که انتخابی وزن ۸۶ کیلوگرم زودتر برگزار شود تا بتوانم تمرکز بیشتری داشته و بتوانم فکر کنم چراکه کشتی گیری هستم که هم سهمیه این وزن را گرفته‌ام و اگر بخواهم تا دو ماه از قبل از المپیک در فکر این باشم که انتخاب می‌شوم یا نه، قطعاً برنامه ریزی برایم سخت می‌شد و فکر و ذکرم انتخاب شدن بود و وقتی برای پرداختن به حریفان خارجی خود نداشتم.

وی افزود: الان می‌توانم با خیال آسوده و در شرایط بهتری تا المپیک تمرین کنم و باید از نظر ذهنی خود را برای حضور در این مسابقات آماده کنم و بر روی حریفانم تمرکز کنم چراکه برنامه ریزی من پله پله است و رقابت انتخابی برای من مانند یک المپیک در داخل ایران است چراکه مسیر من برای حضور در المپیک از این رقابت می‌گذشت و این را باید بگویم که اگر به حریفان داخلی خود توجه نداشته باشم قطعاً آسیب خواهم دید.

دارند مدال طلای جهان با تشکر از نگرش کادر فنی و فدراسیون کشتی در مورد برگزاری رقابت‌های انتخابی اظهار داشت: اگر رقابت‌های انتخابی ادامه دار باشد، نفرات با انگیزه بهتری کار می‌کنند و کسانی که پشت خط هستند می‌توانند به کسب موفقیت و حضور در تیم‌های ملی امیدوار باشند.

یزدانی در مورد مسابقه‌ی انتخابی با قاسم پور گفت: من همه جا گفته‌ام جدا از اینکه با کامران حریف هستیم رفیق هم هستیم و قاسم پور کشتی گیر خوب و شناخته شده و توانسته در هر رقابت برون مرزی که حضور داشته با مدال بازگردد. قاسم پور، بذری و تمامی کشتی گیرانی که در این وزن مدعی هستند، حریف مستقیم من محسوب می‌شوند و قطعاً تمامی آنها به پیشرفت من کمک می‌کنند چرا که اگر دیر بجنبی و بی خیال باشی قطعاً آنها به شما می رسند.

وی در مورد شیوه و روش مبارزه است در دیدار انتخابی مقابل قاسم پور گفت: تا حدودی سعی کردم که با توجه به اینکه مسابقه‌ی حساسی بود و برای المپیک که هر چهار سال یکبار انجام می‌شد نهایت دقت را داشته باشم. به نظرم این مبارزه جایی نبود که احساساتی و با ریسک بالایی کشتی بگیرم و تمامی هدفم این بود که ابتدا دستم به عنوان برنده بالا برود و قاسم پور هم کشتی گیر خوبی بود و با توجه به اینکه شناخت خوبی از کشتی‌های همدیگر داریم شرایط سخت‌تر بود و سعی کردم که بیشتر کشتی را اداره کنم.

این کشتی‌گیر پرافتخار کشورمان در مورد این سوال که از نظر علاقمندان به کشتی و اتحادیه جهانی به عنوان بهترین کشتی گیر دنیا معرفی شده و این موضوع که همه ی نگاه‌ها برای کسب مدال طلا در المپیک روی شما است، گفت: قطعاً مسئولیت من سنگین‌تر می‌شود و این خواسته‌ی علاقمندان به حق است که از من این انتظار را داشته باشند ولی باید بدانند که قطعاً ورزشکاران دوست ندارند یک مدال خوشرنگ را با یک مدال دیگر عوض کنند و من هم تلاشم این است که این کار را انجام دهم اما نمی‌شود در کشتی که ورزش بی رکوردی است قول داد و کشتی در ثانیه‌ها تغییر می‌کند و باید مراقب جوانان و پدیده‌هایی که در المپیک‌ها می آیند و می‌توانند خطرناک باشند بود و باید تمامی جوانب را سنجید.

وی ادامه داد: این نگاه و توقع در المپیک ۲۰۱۶ بر روی دوش من نبود، چرا که آن زمان من در ابتدای راه بودم اما در المپیک ۲۰۲۱ کاملاً شرایط فرق می‌کند و این موضوع تعهد و تلاش من برای کسب این مدال را بالا می‌برد، بهرحال کار کردن در این جو سخت است و باید بیشتر زحمت کشید اما توکل ما برخدا و امید ما به دعای یک ملت است.

یزدانی در مورد اینکه اگر موفق به کسب دومین مدال طلای خود در المپیک شود اولین کسی در کشتی ایران خواهد بود که در المپیک‌ها به این افتخار رسیده گفت: کسب ۲ مدال طلا در کشتی یک افتخاری است که تاکنون کسب نشده و خواسته جامعه کشتی این است که این افتخار را در کشتی ببینند. من تمام تلاش خود را می‌کنم با بهترین مدال برگردم و قطعاً برای کسب مدال نقره و برنز اینقدر زحمت نمی کشم و سختی‌ها را تحمل نمی‌کنم. در تمامی رقابت‌ها به دنبال خوشرنگ‌ترین مدال بودم و هستم چراکه مدال طلا لایق ملت ایران است و افتخار می‌کنم بتوانم سرود ملی ایران را در سالن مسابقات طنین انداز کنم.

وی در مورد نگرش فدراسیون در مورد برگزاری اردوها و انجام تمرینات پیش از المپیک اظهار داشت: جای تشکر دارد در این مدت زحمات فراوانی برای کشتی و کشتی گیران کشیده شده؛ از نظر امکانات رفاهی و محل اسکان و تغذیه امکانات بسیار خوب شده و قطعاً فدراسیون تمام تلاشش این است که کشتی گیران بدون هیچ دغدغه‌ای در مسابقات برون مرزی حضور داشته باشند. اعتقاد دارم که این کار در شأن کشتی است و علیرضا دبیر به عنوان کسی که از خانواده کشتی است و خاک کشتی را خورده نیازهای کشتی گیران را بهتر درک می‌کند و ما هم بعنوان کشتی گیر از این نگاه و اقدامات انجام شده قدردانی می‌کنیم.

یزدانی در مورد نگاه مسئولان به ورزش کشتی گفت: مسئولان ورزش کشور از جمله سلطانی فر ورزش ورزش و جوانان و صالحی امیری رئیس کمیته المپیک در اردوهای تیم‌های ملی حضور یافته‌اند و قول‌هایی داده‌اند، اما جا دارد که در آستانه‌ی المپیک اتفاق خوبی برای نفرات اعزامی به المپیک بیافتد. البته در اردوها صحبت‌هایی را با این مسئولان داشته‌ایم و موارد را انتقال داده‌ایم و باید تا زمان مانده به المپیک برای ورزشکاران و مربیان سنگ تمام بگذارند تا با خیال آسوده‌تری در این رقابت‌ها حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: شاید ۸۰ نفر سهمیه المپیک بگیرند، اما از این تعداد ۸ نفر صاحب مدال شوند البته من امیدوارم که همه صاحب مدال شوند اما باید یک انگیزه‌ای برای این نفرات ایجاد کنند که تلاششان را بیشتر کنند. اگر این نفرات حمایت نشوند و روحیه نداشته باشند نتیجه‌ی قابل قبولی نخواهند گرفت و اگر این مورد لحاظ شوند قطعاً نتیجه‌ی بهتری حاصل خواهد شد.

ملی پوش وزن ۸۶ کیلوگرم کشورمان در مورد اینکه آیا در اردو بر روی نقاط ضعف و قوت حریفان کار می‌شود، گفت: در اردوها به دنبال این هستیم که با دیدن فیلم حریفان اصلی خود بر روی نقاط ضعف و قوت آنها کار کنیم و کادر فنی تیم ملی برنامه‌های تکنیکی و تاکتیکی را پیاده می‌کنند تا اگر نقاط ضعفی وجود دارد در تمرینات برطرف شود و من نیز از این موضوع استقبال می‌کنم که نباید همیشه به فکر تمرین کردن بود و باید برای هر کشتی تاکتیک و برنامه‌ی خاصی داشته باشیم.

یزدانی در مورد حضور اسماعیل پور به عنوان مربی اش در رقابت انتخابی گفت: در مورد امید اسماعیل پور باید بگویم که در رده‌ی خردسالان و نونهالان بیش از دو سال زیر نظر این مربی در جویبار تمرین می‌کردم و پس از آن زیر نظر همت مسلمی به عنوان مربی سازنده‌ام تمرینات را ادامه دادم. هردوی این عزیزان برای من به عنوان مربی جایگاه خاصی دارند و مورد احترام هستند.

ملی پوش کشورمان افزود: در این چند وقت گذشته که آقای مسلمی در هند تشریف داشتند، زحمات من بر دوش آقای امید اسماعیل پور بود و باید در یک جایی به رسم اخلاق، ادب و احترام به نحوی زحمات آقای اسماعیل پور را جبران می‌کردم و برای همین ایشان را به عنوان مربی خود در رقابت‌های انتخابی معرفی کردم. ولی در همین جا می گویم که مسلمی نیز بسیار برای من محترم است و مشکل خاصی بین من و ایشان وجود ندارد.

وی ادامه داد: می‌گویند که چوب تر را چنان که‌خواهی پیچ؛ نشود خشک جز به آتش راست، واقعاً این موضوع خیلی مهم است در سنین نونهالان و نوجوانان باید بر روی نکات فنی کار شود و در آن سنین کشتی گیران می‌توانند تمام فن‌ها را یاد بگیرد و در سنین بالاتر و بزرگسالان دیگر این کار شدنی نیست و کار فنی تیم‌های ملی نیز باید کار تکنیکی و تاکتیکی را انجام دهند. من هرجایی که نیاز باشد از مربیان سازنده خود و از سایر مربیان از جمله سرمربی و مربیان تیم ملی کمک می‌گیرم و از تجربیات همه استفاده می‌کنم تا برای موفقیتم کاری انجام دهم و این‌طور نیست که این مدال‌هایی را که کسب کردم از خودم بدانم و قطعاً آنها در کسب این مدال‌ها نقش داشته، دارند و خواهند داشت. چه مربی سازنده بنده و چه سرمربی و کادر فنی تیم ملی، قطعاً آنها از بیرون به عملکرد من نگاه می‌کنند و بهتر متوجه می‌شوند تا من که روی تشک کشتی می‌گیرم.

وی در پایان در مورد آمادگی روحی و روانی خود برای حضور در مسابقات و اینکه این موضوع را به سایر کشتی گیران نیز انتقال می‌دهد یا خیر خاطرنشان کرد: هر سوالی که از من می‌شود با کمال میل جواب می‌دهم و اگر کمکی از دستم برآید انجام می‌دهم و قطعاً تا وقتی سرمربیان و مربیان هستند، نیازی به من نیست و بنده کوچک‌تر از این حرف‌ها هستم اما هرکاری از دستم برآید قطعاً انجام می‌دهم.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=1717

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.