حشد شعبی هیچ گونه حمایتی از سوی ائتلاف آمریکا را نمی پذیرد
حشد شعبی هیچ گونه حمایتی از سوی ائتلاف آمریکا را نمی پذیرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربی الجدید، «کریم علیوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق و از رهبران ائتلاف الفتح تأکید کرد که تصمیمات ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش، علیه حشد شعبی است. وی با بیان این مطلب افزود که این تصمیمات، حشد شعبی را به عنوان یک سیستم هدف […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربی الجدید، «کریم علیوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق و از رهبران ائتلاف الفتح تأکید کرد که تصمیمات ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش، علیه حشد شعبی است.

وی با بیان این مطلب افزود که این تصمیمات، حشد شعبی را به عنوان یک سیستم هدف قرار می‌دهد و در پی اعمال فشار بر آن است. جنگنده‌های ائتلاف چندین بار، نیروهای حشد را که علیه گروه تروریستی داعش مبارزه می‌کردند، به بهانه اشتباه نظامی هدف قرار دادند.

این نماینده عراقی خاطرنشان کرد: به همین دلیل است که عدم حمایت هوایی ائتلاف از نیروهای سازمان حشد در عملیاتهای مختلف، موضوع جدیدی نیست.

علیوی با بیان اینکه جنگنده‌های عراقی، مسئول حمایت و پشتیبانی از نیروهای حشد هستند، تأکید کرد: حشد نمی‌پذیرد که به هیچ نحوی، از سوی ائتلاف بین الملل مورد حمایت قرار گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد، نیروهای حشد هیچ نیازی به حمایتهای ائتلاف آمریکایی ندارند.