حضور فلسطین، عراق، ایران، هند و ازبکستان در مسابقات فوتبال معلولان قطع عضو غرب آسیا
حضور فلسطین، عراق، ایران، هند و ازبکستان در مسابقات فوتبال معلولان قطع عضو غرب آسیا

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال معلولان قطع عضو فلسطین بامداد امروز پنجشنبه ۱۲ اسفند به منظور شرکت در رقابت‌های مقدماتی قهرمانی غرب آسیا (انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ ترکیه) از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد تهران شد. این تیم قرار است برای انجام مسابقات خود پس از یک وقفه کوتاه در تهران بلافاصله از […]

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال معلولان قطع عضو فلسطین بامداد امروز پنجشنبه ۱۲ اسفند به منظور شرکت در رقابت‌های مقدماتی قهرمانی غرب آسیا (انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ ترکیه) از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد تهران شد. این تیم قرار است برای انجام مسابقات خود پس از یک وقفه کوتاه در تهران بلافاصله از طریق فرودگاه مهرآباد تهران عازم کیش شود. تیم ملی فوتبال معلولان قطع عضو فلسطین فوریه گذشته همزمان با روز جهانی معلولان در غزه تشکیل شد.

این تیم امیدوار است که با درخشش در مسابقات غرب آسیا بتواند جواز حضور در مسابقات جام جهانی فوتبال معلولان را که قرار است اکتبر آینده در ترکیه برگزار شود به دست بیاورد.

تیم فوتبال معلولان قطع عضو فلسطین قرار است در گروه غرب آسیا با عراق، ایران، هند و ازبکستان به رقابت بپردازد. ۳ تیم نخست گروه جواز حضور در رقابت‌های جام جهانی فوتبال معلولان در ترکیه را به دست خواهند آورد.

این تیم تحت حمایت و نظارت کمیته بین‌المللی صلیب سرخ فعالیت می‌کند و اعضای آن ۱۹ جوان فلسطینی هستند که در نبرد با رژیم اشغالگر قدس دچار قطع عضو شده‌اند.

جزیره کیش میزبان مسابقات فوتبال قطع عضو قهرمانی غرب آسیا مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ ترکیه خواهد بود.

رقابت های فوتبال قطع عضو قهرمانی غرب آسیا از ۱۴ اسفند در کیش برگزار خواهد شد.

مراسم افتتاحیه و مسابقات ۱۵ و ۱۶ اسفند صبح و بعد از ظهر در مجموعه المپیک کیش برگزار می شود.

برگزاری این مسابقات با مسئولیت انجمن فوتبال قطع عضو ایران بوده و مسئولیت تیم ملی فوتبال قطع عضو فلسطین در ایران نیز برعهده دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به دبیرکلی سید مجتبی ابطحی است.

تیم ملی فوتبال قطع عضو فلسطین ابتدا به مدت دو روز تمرینات خود را زیر نظر سید جعفر عسکری در کیش انجام خواهد داد و سپس آماده مسابقه با سایر حریفان خود در این گروه خواهد شد.

سرپرستی این تیم در ایران با سید محمد جواد حسینی، مسئول دفتر ویژه دبیرکل کنفرانس دائمی انتفاضه فلسطین در ایران است.

سرمربی تیم فوتبال قطع عضو ۱۹ نفره فلسطین با “نعمان عبدالرحمان سالم ابو شمله” است.

انتهای پیام

منبع