حضور ۱۸ شرکت عضو پارک فناوری پردیس در نمایشگاه ونزوئلا
حضور ۱۸ شرکت عضو پارک فناوری پردیس در نمایشگاه ونزوئلا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پارک فناوری پردیس، میلاد صدرخانلو نماینده پارک فناوری پردیس در غرفه نمایشگاه محصولات فناور ایرانی در ونزوئلا، گفت: کشور ونزوئلا و کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی شرایط بسیار مناسبی برای توسعه بازار بین‌المللی محصولات فناورانه شرکت های پارک فناوری پردیس دارند و شرایط خوبی بوجود آمده تا […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پارک فناوری پردیس، میلاد صدرخانلو نماینده پارک فناوری پردیس در غرفه نمایشگاه محصولات فناور ایرانی در ونزوئلا، گفت: کشور ونزوئلا و کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی شرایط بسیار مناسبی برای توسعه بازار بین‌المللی محصولات فناورانه شرکت های پارک فناوری پردیس دارند و شرایط خوبی بوجود آمده تا شرکت های عضو پارک و سایر شرکت های فناور کشور بتوانند از ظرفیت های این بازار برای فروش محصولات خود استفاده کنند.
رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس گفت: هدف از حضور پارک در این نمایشگاه، نمایش و ارائه دستاوردها و توانمندی های شرکت های عضو به عنوان بزرگترین پارک فناوری کشور و منطقه به طرف ونزوئلایی و آشنایی زیست بوم فناوری ونزوئلا با توانمندی پارک فناوری پردیس و معرفی برخی از محصولات شرکت های این پارک که قابلیت صادرات به کشورهای آمریکای جنوبی و لاتین را دارند، می باشد.
صدرخانلو تصریح کرد: پیدا کردن شرکت های مناسب برای همکاری با اعضای پارک و کمک به توسعه فعالیت ها و بازارهای شرکت های عضو به ویژه در حوزه سلامت شامل دارو و تجهیزات پزشکی، صنعت نفت، گاز و پتروشیمی یکی از اهداف مهم ماست. بنابراین نمایندگانی از ۱۸ شرکت عضو پارک در این نمایشگاه حضور دارند تا نمونه محصولاتشان را برای فروش به طرف ونزوئلایی معرفی کنند و در این زمینه مذاکرات مختلفی در ۲ روز ابتدایی نمایشگاه صورت گرفته است.
وی تاکید کرد: برگزاری جلسات مختلف با شرکت‌های خصوصی ونزوئلایی که ظرفیت همکاری با شرکت های پارک فناوری پردیس را دارند، از مهم‌ترین برنامه‌های ما در این نمایشگاه است تا با کسب اطلاعات و نیازهای این شرکت ها بتوانیم به توسعه فعالیت و همکاری شرکتهای پارک با طرف های ونزوئلایی کمک کنیم.
رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس عنوان کرد: همچنین با بخش دولتی ونزوئلا نیز مذاکره های صورت گرفته تا نمایندگان هر کدام از حوزه های حاضر در نمایشگاه با وزارتخانه‌های ونزوئلایی که می‌تواند یکی از مشتری های عمده محصولات شرکت های پارک باشند، وارد تعامل مستقیم شوند تا این وزارتخانه ها از ظرفیت ها و توانمندی های شرکت های پارک استفاده کنند.
صدرخانلو گفت: همچنین به دنبال امضای یک موافقتنامه با دولت ونزوئلا هستیم تا پارک فناوری پردیس به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران، یک مرکز فروش فناورانه در منطقه آمریکای لاتین با مرکزیت ونزوئلا در این کشور تأسیس کند. درواقع حضور پارک فناوری پردیس یک فرصت بسیار خوب برای شرکت های فناورانه پارک و سایر شرکت‌های فناور کشور برای فروش محصولاتشان در منطقه آمریکای لاتین را محقق می کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر مذاکرات اولیه با شرکت ها ونزوئلایی در حوزه سلامت، نفت، گاز و پتروشیمی انجام شده است و امیدواریم بتوانیم تا انتهای نمایشگاه تفاهم نامه ها و توافق نامه هایی با این شرکت ها و دولت ونزوئلا به امضا برسانیم. همچنین به دنبال این هستیم که مذاکرات همکاری با شرکت‌های ونزوئلایی را پس از اتمام نمایشگاه نیز ادامه دهیم.
وی خاطر نشان کرد: حضور در نمایشگاه هایی که اختصاصاً برای جمهوری اسلامی ایران یا تعداد محدودی از کشورها برگزار می شود، یک فرصت بسیار طلایی برای معرفی کامل توانمندی شرکت ها با تمرکز و توجه بالای مخاطب است.