حمایت بزرگان اهل سنت گلستان از قاطعیت استاندار برای احیای خلیج گرگان
حمایت بزرگان اهل سنت گلستان از قاطعیت استاندار برای احیای خلیج گرگان

جمعی از بزرگان اهل سنت استان گلستان در نامه‌ای به مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی از حمایت قاطع استاندار گلستان برای رفع موانع خلیج گرگان تشکر و قدردانی کردند و خواستار رفع سنگ‌اندازی‌ها و موانع موجود بر سر راه این خلیج شدند. در این نامه آمده است؛ بسمه تعالی […]

جمعی از بزرگان اهل سنت استان گلستان در نامه‌ای به مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی از حمایت قاطع استاندار گلستان برای رفع موانع خلیج گرگان تشکر و قدردانی کردند و خواستار رفع سنگ‌اندازی‌ها و موانع موجود بر سر راه این خلیج شدند.

در این نامه آمده است؛

بسمه تعالی
ماموسا جناب آقای دکتر عبدالسلام کریمی

مشاور محترم رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی

احتراما به احضار می رساند در سفر اخیر رئیس محترم جمهور جناب آقای دکتر رئیسی به استان گلستان در مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۳ و طی بازدید از اسکله جزیره آشوراده و خلیج گرگان و تاسیسات شیلات در جزیره، پس از مشاهدات حضوری به ضرورت احیای خلیج گرگان و جلوگیری از خشک شدن آن و همچنین رونق صنعت صید و صیادی و اجرای طرح گردشگری آشوراده و رشد و توسعه صنعت توریسم و ایجاد اشتغالزایی به وزاری محترم راه و شهرسازی و میراث فرهنگی و معاون محترم رئیس جمهور رئیس سازمان محیط زیست کشور دستور اجرای لایروبی کانال های خزینی، آشوراده و چیاقلی و همچنین اجرای طرح گردشگری جزیره آشوراده و اراضی ۱۳۸ هکتاری پشتیبان ساحل بندرترکمن را صادر کردند.

اما علی رغم تلاش‌ها و پیگیری های بی شائبه استاندار محترم در جهت تحقق اجرای دستورات رئیس محترم جمهور و اجرای مصوبات سفر و پیگیریهای مکرر نماینده محترم ولی فقیه در استان و نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و دستور صریح مقام اول قوه مجریه کشور در چندین نوبت جلوی لایروبی را گرفتند و در خصوصی طرح گردشگری آشوراده نیز سنگ اندازی نمودند و جلوی کارهای زیربنایی این طرح از جمله ایجاد راه دسترسی برای اسکله را گرفتند.

لذا به جهت جلوگیری از خشک شدن خلیج گرگان و تبع آن ایجاد مشکلات زیست محیطی و همچنین ایجاد رشد و توسعه صنعت توریسم و اشتغالزایی برای مردم محروم استان گلستان و همچنین رشد اقتصادی و رونق صنعت صید و صیادی که روزگاری محل ارتزاق مردم بوده است. ضمن حمایت از آقای دکتر زنگانه استاندار مردمی و انقلابی استان گلستان و تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌ها و پیگیری های جهادی ایشان، خواهشمندیم تا در راستای پاسخ و تحقق مطالبات به حق مردم و همه اقوام ساکن در استان گلستان برای رفع موانع و مشکلات به‌وجود آمده موضوع را به سمع و نظر رئیس محترم جمهور جهت صدور دستور پیگیری لازم برسانید.

62284170 - حمایت بزرگان اهل سنت گلستان از قاطعیت استاندار برای احیای خلیج گرگان

62284169 - حمایت بزرگان اهل سنت گلستان از قاطعیت استاندار برای احیای خلیج گرگان

گفتنی است؛ چندی پیش علی محمد زنگانه، استاندار گلستان به سنگ‌اندازی‌ها در مسیر توسعه و پیشرفت گلستان به ویژه احیای خلیج گرگان انتقاد کرده بود و گفت؛ تا چه زمانی باید زیر سایه سنگین برخی مسائل باشیم، به مردم قول دادم اگر مشکل خلیج گرگان و جزیره آشوراده را حل نکنم ماندنم در این استان توجیه ندارد چراکه حق گرفتنی است.

وی همچنین بر این مهم تاکید کرده بود در حالی که آقای رئیس جمهور قاطعانه دستور می دهند اما اراده هایی خلاف دستور ایشان مانع‌افکنی می کنند.

انتهای پیام

منبع