حمایت وزارت بهداشت از محصولات تولیدی مراکز رشد دانشگاه آزاد
حمایت وزارت بهداشت از محصولات تولیدی مراکز رشد دانشگاه آزاد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر محمدرضا منظم اسماعیل پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از محصولات دانش‌بنیان دانشجویان و اساتید بازدید کرد. در حاشیه بازدید دکتر منظم از رویداد عصر امید زمینه امضای […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر محمدرضا منظم اسماعیل پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از محصولات دانش‌بنیان دانشجویان و اساتید بازدید کرد.

در حاشیه بازدید دکتر منظم از رویداد عصر امید زمینه امضای تفاهم نامه ای میان دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سه محور کلی فراهم شد.

از جمله محورهای این تفاهم نامه ایجاد کارگروه مشترک میان معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد، دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است که پیرو آن از محصولات تولیدی مراکز رشد و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد در فرآیند تعامل با سازمان غذا و دارو و ادارات کل وزارت بهداشت مورد حمایت قرار گیرند.

در محور دوم با رایزنی با دفتر امور بین الملل دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت، مقرر شد آیین‌نامه ای نگارش شود جزئیات حمایت از شرکت هایی که قابلیت صادراتی دارند در زمینه شرکت در نمایشگاه های بین المللی، اخذ گواهی بین المللی، توسعه فروش و صادرات محصولات مشخص شود.

محور سوم برگزاری یک رویداد مشترک میان معاونت علوم پزشکی و معاونت تحقیقات در زمینه محصولات تولیدی در شاخه سلامت است.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با بیان اینکه دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پایان‌نامه‌های محصول محور حمایت می‌کند، گفت: در حال حاضر ما به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام کرده‌ایم که از پایان نامه‌های محصول محور حمایت می‌کنیم.

به گفته منظم؛ دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت به ازای هر پایان نامه محصول محور تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان کمک مالی در نظر گرفته است.

رویداد «عصر امید» با شعار ۱۰۰۰ ایده و استارت آپ، ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق و ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت به منظور معرفی دستاوردها و محصولات پژوهشی و فناورانه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در هفت محور کشاورزی و صنایع غذایی تبدیلی، دارو، تجهیزات پزشکی و فراسودمندها، محصولات شیمیایی، ماشین‌آلات و تجهیزات فناورانه، فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال، صنایع خلاق، فرهنگی و هنری و گردشگری، فناوری آب و محیط زیست و نساجی، چرم و فناوری‌های مرتبط برگزار شد.

منبع