حمله به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در «مالی» 15 زخمی برجای گذاشت
حمله به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در «مالی» 15 زخمی برجای گذاشت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سازمان ملل متحد و همچنین ارتش آلمان از مجروح شدن ۱۵ تن از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل از جمله چندین نیروی آلمانی در شمال مالی خبر دادند. گزارش‌ها حاکی است که پایگاه موقت نیروهای حافظ صلح در یکی از نواحی روستایی منطقه «گائو» در شمال مالی […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سازمان ملل متحد و همچنین ارتش آلمان از مجروح شدن ۱۵ تن از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل از جمله چندین نیروی آلمانی در شمال مالی خبر دادند.

گزارش‌ها حاکی است که پایگاه موقت نیروهای حافظ صلح در یکی از نواحی روستایی منطقه «گائو» در شمال مالی روز جمعه به وسیله یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری‌ شده هدف حمله قرار گرفت.

خبرگزاری آلمان تعداد سربازان زخمی آلمانی را ۱۲ نفر اعلام کرده است. گائو از جمله مناطقی است که عناصر گروه‌های تروریستی القاعده و داعش در آن فعالیت دارند.

شرایط امنیتی کشور مالی از سال ۲۰۱۲ تاکنون به دنبال کودتا و پیشروی گروه‌های افراطی ناآرام است.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد شامل ۱۳ هزار نظامی از سال ۲۰۱۳ در کشور مالی واقع در غرب آفریقا مستقر شده‌اند.

بر اساس آمارهای رسمی، از زمان استقرار این نیروها در مالی حدود ۲۳۰ تن کشته شدند. ماموریت حفاظت از صلح در مالی پرتلفات‌ترین ماموریت سازمان ملل متحد در کشورهای درگیر ناآرامی است.

در حال حاضر حدود ۹۰۰ سرباز آلمانی در ماموریت حفظ صلح سازمان ملل در مالی شرکت کردند. در مجموع بیش از ۱۳ هزار سرباز حافظ صلح برای کنترل و مهار گروه‌های مسلح تروریستی وابسته به القائده و داعش در مالی مستقر هستند.