حمله مسلحانه به یک هتل در کابل
حمله مسلحانه به یک هتل در کابل

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، گروهی از افراد مسلح با حمله به هتلی در کابل، اقدام به شلیک و تیراندازی گسترده در ساختمان این هتل کرده اند. گفته می شود هتل مورد حمله، محل برگزاری نشست حزب «جمعیت اسلامی» بوده است. مقامات رسمی کابل و دولت افغانستان هنوز بیانیه رسمی در این […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، گروهی از افراد مسلح با حمله به هتلی در کابل، اقدام به شلیک و تیراندازی گسترده در ساختمان این هتل کرده اند.

گفته می شود هتل مورد حمله، محل برگزاری نشست حزب «جمعیت اسلامی» بوده است.

مقامات رسمی کابل و دولت افغانستان هنوز بیانیه رسمی در این خصوص صادر نکرده اند، اما ویدئو ها و عکس های منتشر شده در فضای مجازی، حاکی از تیراندازی سنگین در نزدیکی ساختمان هتل است.

همچنین هنوز نام هتل مشخص نیست، اما بنا بر اعلام منابع محلی، ساختمان آن در جاده فرودگاه کابل واقع است. به تلفات این حمله نیز اشاره ای نشده است.

لازم به ذکر است در جریان حادثه مشابه صبح امروز در کابل، مقامات دولت افغانستان اعلام کردند که انفجار یک بمب کنار جاده‌ای بر سر راه یک دستگاه اتوبوس حامل کارکنان دولت افغانستان در کابل باعث مرگ ۳ تن و زخمی شدن ۱۱ تن دیگر شد.

سخنگوی پلیس کابل با تأیید آمار کشته و زخمی شدگان این انفجار، از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

یک مقام دیگر افغانستان نیز تأیید کرد که این اتوبوس حامل کارکنان دولتی افغانستان بود.

گفتنی است که این بمب گذاری درست در روزی اتفاق افتاد که قرار است دولت افغانستان، گروه طالبان و نمایندگان کشورهایی همچون ایالات متحده و روسیه برای کاهش خشونت جهت پیشبرد فرآیند صلح افغانستان نشستی در مسکو برگزار کنند.