«خاجی» با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه دیدار و گفتگو کرد
«خاجی» با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه دیدار و گفتگو کرد

به گزارش شما آنلاین، علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی که در رأس هیئتی جهت رایزنی و گفتگو با مقامات روسیه به مسکو سفر کرده است، امروز ۱۲ بهمن با میخائیل باگدانف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در خاورمیانه و شمال آفریقا ملاقات و پیرامون آخرین تحولات سوریه، […]

به گزارش شما آنلاین، علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی که در رأس هیئتی جهت رایزنی و گفتگو با مقامات روسیه به مسکو سفر کرده است، امروز ۱۲ بهمن با میخائیل باگدانف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در خاورمیانه و شمال آفریقا ملاقات و پیرامون آخرین تحولات سوریه، یمن و لیبی مذاکره کرد.
در این دیدار طرفین بر لزوم حل و فصل مسائل و مشکلات سوریه از طریق راه حل سیاسی و گفتگو تاکید نموده و حمایت خود را از انجام مذاکرات سوریه و ترکیه در چارچوب نشست‌های چهارجانبه سوریه، ترکیه، ایران و روسیه اعلام کردند.
در بخشی از این دیدار طرفین پیرامون آخرین تحولات کشور یمن به رایزنی پرداخته و بر لزوم حل مشکلات انسانی و برقراری آتش بس تاکید کردند.
آخرین تحولات کشور لیبی از جمله موضوعات مورد گفتگو در این دیدار بود. طرفین بر لزوم حفظ تمامیت اراضی، تحقق وفاق ملی و بازگشت صلح و امنیت تاکید کرد.
لازم به ذکر است که لاورنتیف فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه در این نشست حضور داشت.