خادمان مساجد در برابر دوربین شبکه افق نشستند
خادمان مساجد در برابر دوربین شبکه افق نشستند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی شبکه افق سیما، مجموعه مستند «خادمان فیروزه‌ای» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی یزدان پرونده تولید شده و طی ماه مبارک رمضان در جدول پخش برنامه‌ قرار گرفته است. این مجموعه مستند در تلاش است تا ذیل گفتگویی با خادمان مساجد جایگاه این پایگاه عظیم و همچنین سبک زندگی […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی شبکه افق سیما، مجموعه مستند «خادمان فیروزه‌ای» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی یزدان پرونده تولید شده و طی ماه مبارک رمضان در جدول پخش برنامه‌ قرار گرفته است.

این مجموعه مستند در تلاش است تا ذیل گفتگویی با خادمان مساجد جایگاه این پایگاه عظیم و همچنین سبک زندگی مسجدی را برای مخاطبان نمایان کند.

یزدان پرونده تهیه‌کننده این مجموعه مستند گفت: من به‌عنوان یک مستندساز اجتماعی بسیار در بین مردم هستم و بسیار این موضوع را لمس کرده‌ام که سبک زندگی مسجدی و تربیت مسجدی در بین مردم کم‌رنگ شده است. مسجد از دیرباز مهم‌ترین پایگاه مسلمانان بوده است ولی امروز تنها یک نماز جماعت و مراسم عزاداری در آن باقی‌مانده است.

وی افزود: امروز سبک زندگی اسلامی بسیار در بین مردم کم‌رنگ شده و متأسفانه خادمان مساجد نیز افراد سابق نیستند درحالی‌که کار بسیار بزرگی را در دست دارند. به همین منظور ما تلاش کردیم مساجدی را که هنوز با همان سبک قدیم فعالیت می‌کنند را به تصویر بکشیم و با کمک همان افراد و خانواده‌هایشان سبک زندگی مسجدی را نیز برای مردم نمایش دهیم.

علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را تا پایان ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۲۰ و تکرار آن را ساعت ۶:٣٠ و ۱۲ به تماشا بنشینند.

منبع