خانه‌های هلال پایگاه آموزش‌های اجتماع محور در سوانح
خانه‌های هلال پایگاه آموزش‌های اجتماع محور در سوانح

به گزارش ایسنا پیمان صابریان در دوره آموزشی تشکیل تیم های تخصصی امداد و نجات در خانه های هلال با اشاره به اینکه خانه های هلال یکی از ظرفیت های بسیار مهم جهت آموزش و توانمندسازی عموم در برابر مخاطرات است، گفت: برنامه های آموزشی اجتماع محور در سوانح ویژه خانه های هلال برگزار خواهد شد. […]

به گزارش ایسنا پیمان صابریان در دوره آموزشی تشکیل تیم های تخصصی امداد و نجات در خانه های هلال با اشاره به اینکه خانه های هلال یکی از ظرفیت های بسیار مهم جهت آموزش و توانمندسازی عموم در برابر مخاطرات است، گفت: برنامه های آموزشی اجتماع محور در سوانح ویژه خانه های هلال برگزار خواهد شد.
وی افزود: اجتماع محلی در مناطق روستایی و حاشیه شهرها از آسیب پذیرترین قشر در حوادث یا همان اولین های خط مقدم به سوانح هستند.
سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت مدیریت اجتماع محور افزود: رویکرد اجتماعی محور برنامه ای است که در آن مشارکت افراد محلی برای تشخیص مشکل، اولویت بندی و حل آن رکن اساسی تلقی می‌شود.
صابریان ایجاد آگاهی عمومی را یکی از اهداف این طرح عنوان کرد و گفت: در این طرح تسهیلگر اجتماع محلی را نسبت به نقش خود در تغییر شرایط موجود حساس و آگاه می شود و پس از آن اجتماع محلی برای تغییر شرایط فعال خواهد شد.
سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: روش های یادگیری مشارکتی، اصول مذاکره بشردوستانه، روش های تسهیلگری در جوامع محلی، شبکه سازی، مدیریت پروژه های بشردوستانه، پایش و ارزیابی فعالیت های اجتماع محور، بسیج اجتماعی، مدافعه گری، اقدامات اعتماد ساز، تحلیل، ارزیابی فرهنگی و اجتماعی از جمله آموزش های مهم برای یادگیری مدیریت بحران مبتنی بر اجتماع است.
به گزارش سایت هلال احمر اولین دوره از آموزشهای مهارتی و توانمندسازی خانه های هلال در دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین و با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر ، رئیس سازمان امدادونجات ،رییس سازمان جوانان ،معاون آموزش و پژوهش و جمعی از مدیران ستادی جمعیت در تاریخ ۱۲ و ۱۳ مردادماه در شهر قزوین برگزار شد.
انتهای پیام