داورزنی: در مورد بازنشستگی تابع وزارت هستم/ از دوپینگ در والیبال ناراحتم
داورزنی: در مورد بازنشستگی تابع وزارت هستم/ از دوپینگ در والیبال ناراحتم

به گزارش ایسنا، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در حاشیه مجمع فوق‌العاده کمیته ملی المپیک در مورد مثبت شدن تست دوپینگ یکی از ملی‌پوشان سابق والیبال گفت: این اتفاق معمولا در رشته‌های گروهی کمتر می‌افتد اما از طرفی فداسیون هم شدیدا دنبال می‌کند که در جریان مسابقات برای کنترل سلامت بازیکنان و مسابقات هشدارهای لازم […]

به گزارش ایسنا، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در حاشیه مجمع فوق‌العاده کمیته ملی المپیک در مورد مثبت شدن تست دوپینگ یکی از ملی‌پوشان سابق والیبال گفت: این اتفاق معمولا در رشته‌های گروهی کمتر می‌افتد اما از طرفی فداسیون هم شدیدا دنبال می‌کند که در جریان مسابقات برای کنترل سلامت بازیکنان و مسابقات هشدارهای لازم را به بازیکنان بدهند چون گاهی در فرایند بدنسازی یا درمانی از داروهایی استفاده می‌شود که چنین اتفاقاتی می‌افتد.

او افزود:‌ از این موضوع ناراحت هستم و پیگیری می‌کنیم تا اقدامات قانونی را انجام بدهیم. از طرفی خوشبختانه در والیبال بین ملی‌پوشان چنین چیزی نداشته‌ایم و گاهی در جریان لیگ برتر یا دسته یک با این موضوع مواجه شده‌ایم. خیلی جاها هم اتفاق افتاده در فرآیند بدنسازی از مکمل یا دارویی استفاده کرده‌اند که در بلندمدت تبدیل به موضوعی شده و در لیگ خود را نشان داده است اما اگر بازیکنی که سرمایه ملی ما هستند اشتباهی مرتکب شود گاهی ناخواسته است.

داورزنی ادامه داد: بازیکنان ما به قدری باهوش هستند و نسبت به سلامتی خود توجه دارند که به سمت استفاده از چنین داروهایی نمی‌روند اما متاسفانه چند روز قبل که این خبر را به من اعلام کردند به کسی که نمونه اش مثبت شده بود اطلاع دادیم که فرآیند بعدی را طی و دفاعیات خود را مطرح کند، فدراسیون پزشکی هم پیگیر باشد تا از چنین اتفاقاتی جلوگیری و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

رئیس فدراسیون والیبال همچنین اعلام که این بازیکن از ملی‌پوشان فعلی نیست.

داورزنی در مورد بازنشستگی خود و اینکه شنیده شده برای فدراسیون هم سرپرست در نظر گرفته‌اند، گفت: این از بحث‌هایی است که در چند وقت اخیر شایع شده است. این موضوع در سال گذشته هم مطرح شد که نیاز به مجوز دولت دارد. وزارتخانه الان این اقدام را انجام می‌دهد که تا پایان چهار ساله ثبات فدراسیون ادامه پیدا کند. در نهایت تابع تصمیم وزارتخانه هستیم.

انتهای پیام  

منبع