• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024

داوری:حذف جمشیدی مغرضانه نیست/ سرمربی باید پاسخگو باشد نه من

  • ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۸
داوری:حذف جمشیدی مغرضانه نیست/ سرمربی باید پاسخگو باشد نه من

به گزارش خبرنگار مهر، اردوی تیم ملی بسکتبال برای حضور در پنجره نخست انتخابی کاپ آسیا در حالی از امروز چهارشنبه آغاز می شود که محمد جمشیدی در فهرست ۱۷ نفره اردونشینان جایی ندارد. غیبت دوباره این بازیکن که تجربه های موفقی از همراهی تیم ملی بسکتبال دارد ابهامات دوباره ای ایجاد کرده است.
معرفی محسن شاه علی به عنوان سرپرست تیم ملی برای این اردو و دو دیدار پنجره نخست انتخابی کاپ آسیا مورد دیگری است که در فهرست اعلام شده، سوال برانگیز شده است. شاه علی از مربیان قدیمی بسکتبال است که البته سال گذشته نتوانست با تیم نوجوانان نتیجه قابل توجهی بگیرد با این حال او دوباره گزینه منتخب فدراسیون برای حضور در کادر فنی شده است.
البته که رییس فدراسیون بسکتبال تاکید دارد که این انتخاب به تیم نوجوانان و عملکردش هیچ ارتباطی ندارد و اصلا شاه علی مقصر اصلی در نتایج تیم نوجوانان نبوده است.

وی در گفت و گو با خبرنگار مهر در این مورد و همچنین ابهامات مربوط به عدم دعوت از محمد جمشیدی و ادامه حضور آرش بهادر زاده به عنوان مدیراجرایی توضیح داد.
موضوع بسکتبال پایه را از انتخاب های تیم ملی جدا کنید
جواد داوری با یادآوری پیشینه ای که محسن شاه علی به عنوان بازیکن و مربی در بسکتبال ایران دارد، ادامه داد: باید موضوع تیم پایه و عملکردش را از این انتخاب جدا کرد. روزی که فدراسیون تصمیم گرفت محسن شاه علی سرمربی تیم نوجوانان شود، این تیم شانس قهرمانی در غرب آسیا را هم نداشت اما با هدایت همین مربی قهرمان شد. نتیجه نگرفتن تیم نوجوانان در آسیا هم مربوط به مربی و کادر فنی نمی شود.
مشکل تیم نوجوانان قدیمی است
وی تاکید کرد: از زمانی که استرالیا و نیوزلند وارد مسابقات شدند تیم ایران در نتیجه گیری و ورود به مسابقات جهانی ناکام بوده است. اینگونه نبوده که ناکامی تیم به دلیل حضور شاه علی در راس کادر فنی و هدایت او بوده است. مشکل چند سال است که در تیم نوجوانان وجود دارد. الان دو سال است فدراسیون برنامه استعدادیابی در هر دو بخش مردان و بانوان را دنبال می کند آنهم نه به صورت گلخانه ای به صورت سراسری؛
مقصر ناکامی نوجوانان شاه علی نبود
رییس فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: گذشته از همه اینها تصمیم گیری ها در فدراسیون برای انتخاب افراد به صورت جمعی انجام می شود. در مورد محسن شاه علی و انتخاب او به عنوان سرپرست تیم ملی هم بر اساس تفکرات جمعی به نتیجه رسیدیم نه فردی. اینکه شاه علی مقصر ناکامی تیم نوجوانان بوده، درست نیست. حقیقت چیز دیگری است. از ۷ سال پیش این مشکل وجود دارد و امیدواریم با برنامه استعدادیابی که پیگیری می کنیم، حل شود.
عدم دعوت از محمد جمشیدی مغرضانه نیست
داوری همچنین در مورد محمد جمشیدی و غیبت دوباره این بازیکن در اردوی تیم ملی بسکتبال به خبرنگار مهر گفت: کادر فنی تیم ملی نظراتی دارد و بر اساس آن اردونشینان را انتخاب می کند. قطعا عدم دعوت از محمد جمشیدی مغرضانه نیست. کسی با این بازیکن مشکلی ندارد اگر غیر از این بود سال گذشته دعوت نمی شد.

سرمربی تیم ملی باید پاسخگو باشد نه من
وی در این رابطه ادامه داد: کادر فنی همان کادر فنی قبل است اما قاعدتا بررسی های داشته اند و بر اساس آنها تصمیماتی در مورد بازیکنان و انتخاب شان گرفته اند. در مورد عدم دعوت از محمد جمشیدی هم به واقع باید هاکان دمیر و علی آرزومندی پاسخگو باشند. آنها فهرست اردونشینان را انتخاب کرده اند نه من، بنابراین من پاسخی برای آن ندارم.
منکر توانمندی های جمشیدی نمی شوم
رییس فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: من منکر توانمندی های محمد جمشیدی نمی شوم اما به عنوان رییس فدراسیون در مورد بازیکنان دعوت شده یا خط خورده اظهار نظری نمی کنم. سرمربی تیم ملی روی بازیکنان شناخت کافی دارد و بر همین اساس بازیکنی مانند امینی را دعوت کرد و دوباره او را در فهرست اردونشینان قرار داد.
به انتخاب یا خط خوردن بازیکنان ورود نمی کنم
داوری خاطرنشان کرد: شخصا نمی توانم ورودی به انتخاب بازیکنان داشته باشم و در مورد دعوت از آنها یا خط خوردن‌شان نظری داشته باشم. در این صورت من باید پاسخگوی هر نتیجه ای باشم که به دست بیاید چون او (سرمربی) شخصا انتخابی نداشته است و به همین دلیل پاسخگو هم نخواهد بود.
مدیراجرایی کم کاری نداشته که بخواهیم تغییرش دهیم
وی همچنین در مورد آرش بهادرزاده که با وجود مطرح شده برخی انتقادها کماکان به عنوان مدیراجرایی با کادر فنی تیم ملی همکاری دارد، گفت: فدراسیون با آرش بهادرزاده مشکلی ندارد. از زمانی که به عنوان مدیر اجرایی انتخاب شد، مسئولیت هایش را به موقع و درست انجام داده است. کم کاری و کمبودی وجود نداشته که بخواهیم او را تغییر دهیم.
مگر کادر فنی تغییر کرده است؟
رییس فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: البته این فقط صحبت ما نیست، نظر کادر فنی هم است. ضمن اینکه اصلا کادر فنی تغییری نداشته که بخواهیم مدیراجرایی آن را تغییر دهیم.

به حواشی ورود نمی کنم
وی گفت: هیات رییسه فدراسیون کمیته فنی بر اساس مسیر طراحی شده برای تیم ملی، انتخاب هایش را انجام می دهد. قطعا برای هر انتخابی هم ایده ای وجود داشته است. مطرح شدن این گونه موارد صرفا برای حاشیه سازی است و ما هم به حواشی ورود نمی کنیم. ما از هیچ برنامه ای برای اعزام ها و تشکیل اردوها نمانده ایم. اصل کار هم همین هاست.
تابستان مهمی پیش رو داریم
داوری تاکید کرد: بدون توجه به این حواشی به فکر مسائل مهمتر در رابطه با تیم ملی هستیم. تابستان سال آینده برای مان مهم است. شاید رویداد رسمی نداشته باشیم اما نمی خواهیم تیم ملی از بازی دور شود. در حال رایزنی با چند کشور هستیم تا با مهیا شدن شرایط اردوهایی را داشته باشیم.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=204105

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.