داوری: کادر فنی تیم ملی بسکتبال تقویت می‌شود/ برنامه‌ام ۳ محور دارد
داوری: کادر فنی تیم ملی بسکتبال تقویت می‌شود/ برنامه‌ام ۳ محور دارد

به گزارش ایسنا، جواد داوری پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس چهار سال آینده بسکتبال ایران، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برنامه‌های ما بر اساس توسعه بسکتبال در همه زمینه‌هاست، خصوصا سه حوزه توسعه بانوان، استانی و فرهنگی. این سه مقوله مهم است که باید سریعا روی آن کار کرد و چهار سال زمان […]

به گزارش ایسنا، جواد داوری پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس چهار سال آینده بسکتبال ایران، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برنامه‌های ما بر اساس توسعه بسکتبال در همه زمینه‌هاست، خصوصا سه حوزه توسعه بانوان، استانی و فرهنگی. این سه مقوله مهم است که باید سریعا روی آن کار کرد و چهار سال زمان کمی است. نیاز به برنامه‌ریزی بلند مدت داریم و ماهم بر اساس چالش‌های‌ موجود برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

او ادامه داد: من خودم رئیس هیات بوده‌ام و با مشکلات هیات‌ها آشنا هستم و قطعا برنامه‌ریزی جدی خواهیم کرد. در بحث پایه کار زیادی داریم، برای بحث بانوان که به تازگی شکل گرفته است و در مجامع بین‌المللی هست برنامه‌های جدی داریم تا نتایج خوبی در آسیا کسب کنند.

رئیس فدراسیون بسکتبال درباره تعویق چندباره انتخابات توضیح داد: تعویق انتخابات خیلی انرژی بر شد از ما کاندیدها، اما با تلاش و همت آقای پولادگر که قول دادند قبل سال برگزار شود انجام شد. بسکتبال در حاشیه بود، هرچند آقای عسگریان خوب کار کردند در این دوره و از او تشکر می‌کنم. امیدوارم در ادامه کار از ایشان استفاده کنیم چون تجربه خوبی دارند.

داوری درباره آوردن مربی خارجی برای تیم ملی بزرگسالان بسکتبال نیز گفت: ما در بحث آموزش واقعا مشکل داریم، با احترام نسبت به همه مربیان و جامعه بسکتبال، برای تقویت تیم ملی کار جدی داریم، اما کمیته فنی تشکیل جلسه خواهد داد تا در مورد این موضوع تصمیم گیری شود. بازی‌های مهمی پیش رو داریم و قطعا کادرفنی تقویت خواهد شد.

او اضافه کرد: از کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش خواهش دارم که تیم بانوان ما را به المپیک آسیایی حداقل تیم پنج به پنج را اعزام کنند. در مورد تقویت کادرفنی تیم مردان هم این اقدام صورت خواهد گرفت.

او درباره بحث قدیمی نبود سالن کافی برای بسکتبال ایران نیز گفت: من اتفاقا بحث خانه بسکتبال را با یکی از دوستان انجام دادم و در تلاش هستم تا در این چهار سال حداقل این خواسته جامعه بسکتبال را تا حد امکان برطرف کنم. این سالن برای بسکتبال کشور کافی نیست و یک گام بزرگ می‌خواهد.

او در واکنش به چرخش رای‌ها به سمت او در شب قبل از مجمع نیز گفت: رای‌ها محرمانه هستند و بنده از هیچ رای اعضا مطلع نیستم. اعضای مجمع می‌توانند به هرکسی که می‌خواهند رای بدهند.

انتهای پیام

منبع