دبیر فدراسیون والیبال: حضور نایب قهرمان لیگ در جام باشگاهای آسیا قطعی نیست
دبیر فدراسیون والیبال: حضور نایب قهرمان لیگ در جام باشگاهای آسیا قطعی نیست

به گزارش ایسنا، فدراسیون والیبال سه‌شنبه، ۱۷ مرداد به صورت قطعی اعلام کرد که تهران میزبان جام باشگاه‌های آسیا شده است و شهرداری ارومیه با توجه به بدهی‌های مالی خود از میزبانی در این رویداد انصراف داد. علیرضا طلوع‌کیان سرمربی مقاومت شهداب یزد پس از صعود تیم خود به فینال مدعی شد در صورت میزبانی […]

به گزارش ایسنا، فدراسیون والیبال سه‌شنبه، ۱۷ مرداد به صورت قطعی اعلام کرد که تهران میزبان جام باشگاه‌های آسیا شده است و شهرداری ارومیه با توجه به بدهی‌های مالی خود از میزبانی در این رویداد انصراف داد.

علیرضا طلوع‌کیان سرمربی مقاومت شهداب یزد پس از صعود تیم خود به فینال مدعی شد در صورت میزبانی تهران در جام‌باشگاه های آسیا شهداب هم آسیایی می‌شود اما دبیرکل فدراسیون والیبال صعود تیم‌ها به فینال را شرط نهایی کسب سهمیه نمی‌داند و می‌گوید تیم قهرمان به صورت مستقیم شرکت می‌کند و دومین نماینده ایران را فدراسیون تعیین می‌کند. 

میلاد تقوی دبیر کل فدراسیون والیبال در مورد انتخاب تهران به عنوان میزبان جام باشگاه‌ها به ایسنا گفت: بعد از اینکه شهرداری ارومیه علی‌رغم همه اصرارهای فدراسیون و مهلتی که داد، به هر دلیلی نتوانست میزبان باشد، فدراسیون به این نتیجه رسید که بازی‌ها در تهران برگزار شود. با توجه به شرایط و امکاناتی که در تهران وجود دارد و فشردگی کاری فدراسیون در سال آینده در مورد تیم‌های ملی، تصمیم گرفتیم تهران میزبان باشد.

او افزود: قهرمان لیگ(شهداب یزد یا پیکان تهران) در این مسابقه شرکت می‌کند و فدراسیون هم تیم دوم را به عنوان میزبان انتخاب خواهد کرد. قطعا شرایط و پیشنهادات را بررسی و بر اساس آیتم‌های مشخص، تیم دوم را انتخاب می‌کنیم.  

تقوی با بیان اینکه فدراسیون با در نظر گرفتن تمام جواب تیم دوم را انتخاب می کند، خاطر نشان کرد: ممکن است یکی از دو تیم پیکان یا شهداب قهرمان شود اما تیم دوم معرفی نشود و تیم دیگری در باشگاه‌های آسیا حضور پیدا کند. ضرورتی ندارد که حتما تیم نایب قهرمان انتخاب شود. ما به عنوان میزبان می‌خواهیم از حق میزبانی خود دفاع کنیم.  

او افزود: سه تیم پیکان تهران، شهداب یزد و سپاهان تصفهان درخواست حضور در مسابقات را داده‌اند و باید بین آنها انتخاب کنیم. فدراسیون آسیا میزبانی مسابقات را به فدراسیون ایران داده است نه باشگاه خاصی، بنابراین فدراسین بر اساس شرایط تصمیم می‌گیرد که این میزبانی به چه باشگاهی تفویض شود.

دبیر کل فدراسیون والیبال در مورد دلیل انتخاب نکردن اصفهان به عنوان میزبان مسابقات گفت: اصفهان جزواستان‌های خوب و سپاهان هم باشگاهی خوب و ریشه‌دار است اما باید فرصت‌ها و تهدیدها را برای فدراسیون در نظر می‌گرفتیم. با توجه به تمرکز سالن‌ها، امکانات و عوامل اجرایی در تهران و همچنین فشردگی کار فدراسیون در سال جدید، تصمیم گرفتیم مسابقات در تهران برگزار شود.

انتهای پیام

منبع