درخواست حسن پور از رئیس‌جمهور: کرمان را به ۳ استان تقسیم کنید
درخواست حسن پور از رئیس‌جمهور: کرمان را به ۳ استان تقسیم کنید

شهباز حسن‌پور  با انتقاد از عدم گردش مالی شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی در استان به ایسنا می‌گوید: متاسفانه حساب شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان در تهران است لذا استان کرمان از معادن و صنایع، سهمی به جزو آلودگی و مشکلات زیست محیطی ندارد.  او افزود: باید ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن استان […]

شهباز حسن‌پور  با انتقاد از عدم گردش مالی شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی در استان به ایسنا می‌گوید: متاسفانه حساب شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان در تهران است لذا استان کرمان از معادن و صنایع، سهمی به جزو آلودگی و مشکلات زیست محیطی ندارد. 

او افزود: باید ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن استان کرمان که به خزانه واریز شده، به استان برمی‌گشت که کمتر از دو درصد به استان برگشته و این مطالبه جدی ما از رئیس جمهور است.

به گفته، حسن‌پور باید از محل ظرفیت های معادن برای حل تنش آبی، توسعه صنعت گردشگری، برگزاری استارتاپ‌ها در راستای تحقق شعار سال، رسیدگی به وضعیت راه‌ها و همچنین حل مشکل مسکن در استان کرمان استفاده کرد. 

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد: امیدوارم با مطالعه دقیق و کارشناسی زمینه تقسیم کرمان به سه استان شود تا از ظرفیت نیروی انسانی متخصص و پتانسیل های استان بیشتر استفاده شود و امید است تصمیمات به گونه ای گرفته شود که یکبار برای همیشه بجای فقر، عدالت در استان حاکم شود. 

انتهای پیام

منبع