درگیری پلیس فرانسه و معترضان ضد راست‌های افراطی در پاریس
درگیری پلیس فرانسه و معترضان ضد راست‌های افراطی در پاریس

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی صباح، بر اساس گزارش‌ها دقایقی پس از این برخورد تظاهرکنندگان اعتراضاتشان را از سر گرفتند. امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و مارین لوپن، کاندیدای ریاست جمهوری جناح راست افراطی این کشور در جریان انتخابات ریاست جمهوری در میان مجموع ۱۲ کاندیدای شرکت‌کننده در صدر قرار گرفتند و […]

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی صباح، بر اساس گزارش‌ها دقایقی پس از این برخورد تظاهرکنندگان اعتراضاتشان را از سر گرفتند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و مارین لوپن، کاندیدای ریاست جمهوری جناح راست افراطی این کشور در جریان انتخابات ریاست جمهوری در میان مجموع ۱۲ کاندیدای شرکت‌کننده در صدر قرار گرفتند و به دور دوم راه یافتند. ماکرون در این دور از انتخابات ۲۷ درصد و لوپن با ۲۳ درصد در رده‌های اول و دوم قرار گرفتند.

در حالی که کمتر از ۱۰ روز تا زمان برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با هدف تعیین برنده نهایی این رقابت باقی مانده، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که ماکرون میانه‌رو کمی از رقیب راست افراطی‌اش یعنی لوپن جلوتر است. نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور راستگرای اسبق فرانسه نیز برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور که برای ۲۴ آوریل در نظر گرفته شده، از ماکرون حمایت کرده است.

انتهای پیام

منبع