دست درازی به بیت المال قابل گذشت نیست
دست درازی به بیت المال قابل گذشت نیست

به گزارش مهر، علی صالحی در دیدار مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی «مد ظله العالی» در خصوص لزوم صیانت از منابع طبیعی، رفع دغدغه‌های زیست محیطی معظم له را واجب‌الاجرا خواند و بر لزوم بسیج تمامی امکانات به منظور تحقق مطالبه به حق ایشان تأکید […]

به گزارش مهر، علی صالحی در دیدار مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی «مد ظله العالی» در خصوص لزوم صیانت از منابع طبیعی، رفع دغدغه‌های زیست محیطی معظم له را واجب‌الاجرا خواند و بر لزوم بسیج تمامی امکانات به منظور تحقق مطالبه به حق ایشان تأکید کرد.

وی با اشاره به تأکیدات ریاست قوه قضائیه در خصوص جلوگیری از تخریب منابع طبیعی، خاطرنشان کرد: باید نسبت به حفظ و نگهداری عرصه‌های طبیعی به عنوان امانتی برای نسل‌های آینده تلاشی مضاعف داشته باشیم.

صالحی اظهار داشت: وجود درختان و گونه‌های گیاهی اهمیت زیادی در کیفیت زندگی مردم دارد، از این رو پاسداری از فضای سبز و ترویج درختکاری نیازمند اهتمام جدی و نظارت دقیق است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی را یکی از مصادیق حقوق عامه برشمرد و یادآور شد: دست درازی به بیت المال و حقوق مردم به هیچ عنوان قابل گذشت نیست.

صالحی با تأکید بر اینکه در مقابله با متخلفان هیچ مماشاتی نداریم، بیان داشت: دادگستری هرمزگان در راستای عمل به تکالیف قانونی، به صورت قاطع با هرگونه تعدی به منابع طبیعی برخورد خواهد کرد و پرونده‌های ارجاع شده در این خصوص به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

وی همچنین شناسایی افراد سودجو و عناصر فساد در دستگاه‌های اجرایی که با زمین خواران همراهی و همکاری می‌کنند را در پیشگیری از تصرفات غیرقانونی و تعرض به منابع طبیعی ضروری دانست.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان تصریح کرد: ضرورت دارد با فعال سازی گشت‌های حفاظت از منابع طبیعی نسبت به تشدید تدابیر پیشگیرانه در دستگاه‌های متولی اقدام شود.

سید محمدنور موسوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل، از اقدامات اثربخش و مواضع قاطع رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی قدردانی کرد.

وی اظهارداشت: خوشبختانه با نگاه ویژه دستگاه قضائی استان هرمزگان روند رسیدگی به پرونده‌های این حوزه به صورت قابل توجه‌ای تسریع شده است.