دشمن شناسی از الزامات حفظ «زنجیره تواصی» است
دشمن شناسی از الزامات حفظ «زنجیره تواصی» است

آیت الله عباس کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با مهر، با اشاره به بیانات امروز مقام معظم رهبری پیرامون جریان تواصی به مناسبت عید مبعث، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب امروز بیانات بسیار مهم و راهگشایی داشتند از جمله اینکه به افسران جنگ نرم و ملت ایران توصیه کردند که در […]

آیت الله عباس کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با مهر، با اشاره به بیانات امروز مقام معظم رهبری پیرامون جریان تواصی به مناسبت عید مبعث، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب امروز بیانات بسیار مهم و راهگشایی داشتند از جمله اینکه به افسران جنگ نرم و ملت ایران توصیه کردند که در میدان مقابله باجنگ نرم دشمن و جهت تولید قدرت نرم مقابل جنگ نرم دشمن به دو عنصر بصیرت و استقامت مسلح شوند.

وی با تاکید بر اینکه آحاد جامعه باید با تواصی به صبر و حق، زنجیره تواصی را حفظ کنند و اینها الزاماتی دارد، عنوان کرد: یکی از این الزامات، دشمن شناسی است و امروز دشمن شماره یک و دشمن اصلی اسلام و مکتب اهل بیت (ع)، دشمن انقلاب اسلامی و ملت ایران و دشمن تمدن نوین اسلامی آمریکا و صهیونیست است که امروز به مثابه مشرکین و قریش هستند که در مقابل رسول الله (ص) ایستادند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: امت باید این دشمن را بشناسند و در مرحله بعداز شناسایی دشمن، محاسبات و مکر و فریب دشمن را هم بشناسند و تلاش کنند با هم افزایی، انسجام، پیوستگی و صبر و مقاومت مکر و فریب دشمن را خنثی کنند.

کعبی تصریح کرد: طبعاً هوشمندی و توجه به آرمان‌های امام و شهدا و تبعیت از ولایت و عملیاتی کردن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب توشه راه ملت ایران در تولید قدرت نرم و مقابله با جنگ نرم دشمن و تولید بصیرت و استقامت است.

وی با تاکید بر اینکه توصیه امروز مقام معظم رهبری همان توصیه قرآن کریم است که به حق و صبر توصیه کردند، گفت: آیه ۲۰۰ سوره آل عمران هر مؤمن ۴ وظیفه دارد، وظیفه فردی، اجتماعی، سیاسی و اخلاقی.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: وظیفه فردی، صبر و استقامت در زندگی است و وظیفه اجتماعی تواصی به حق و صبر و دعوت دیگران به صبر و حق و پایداری و استقامت است. وظیفه سیاسی همراهی با ولایت و وظیفه اخلاقی رعایت تقوا در زندگی فردی و اجتماعی است.

کعبی تصریح کرد: ایجاد امیدواری در ملت و مقابله با یاس و نا امیدی و مکر و فریب دشمنان اسلام و تبلیغات بیماردلان و کسانی که یاس و ناامیدی در دل مردم ایجاد می‌کنند، از مصادیق تواصی به صبر و حق است.