دوره‌گردی رئیس رژیم صهیونیستی در آلمان، فرانسه و اتریش
دوره‌گردی رئیس رژیم صهیونیستی در آلمان، فرانسه و اتریش

به گزارش مهر به نقل از رسانه صهیونیستی تایمز آو اسراییل، «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی قرار است هفته آینده در خصوص رایزنی پیرامون آنچه «تهدید فزاینده برنامه هسته‌ای ایران» ادعا شده است به آلمان، فرانسه و اتریش سفر کند. بر اساس اعلام این رسانه صهیونیست، گفتگو درباره تصمیم دیوان کیفری بین المللی جهت رسیدگی […]

به گزارش مهر به نقل از رسانه صهیونیستی تایمز آو اسراییل، «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی قرار است هفته آینده در خصوص رایزنی پیرامون آنچه «تهدید فزاینده برنامه هسته‌ای ایران» ادعا شده است به آلمان، فرانسه و اتریش سفر کند.

بر اساس اعلام این رسانه صهیونیست، گفتگو درباره تصمیم دیوان کیفری بین المللی جهت رسیدگی به وقوع جرائم جنگی در اراضی فلسطین اشغالی از دیگر اهداف سفر «ریولین» اعلام شده است.

«آویو کوهاوی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی، رئیس این رژیم را در این سفر همراهی خواهد کرد.

دادستان دیوان کیفری بین المللی (ICC) ۱۳ اسفند ماه اعلام کرد که رسماً تحقیق درباره وقوع جنایت جنگی در فلسطین را آغاز می کند.

«فاتو بنسوده» (Fatou Bensouda) دادستان دیوان بین‌المللی کیفری در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: امروز من آغاز تحقیقات درباره وضعیت فلسطین توسط دفتر دادستان دیوان بین‌المللی کیفری را تأیید می‌کنم.

2624531 - دوره‌گردی رئیس رژیم صهیونیستی در آلمان، فرانسه و اتریش

گفتنی است که دیوان بین‌المللی کیفری در لاهه در رأی‌گیری ماه فوریه به صلاحیت خود برای رسیدگی به پرونده اراضی اشغالی فلسطین رأی داد.

دادگاه لاهه رأیی صادر کرد که به موجب آن، صلاحیت رسیدگی قضائی به جنایات صورت گرفته در اراضی اشغالی فلسطین به آن واگذار می‌شود.

این اقدام زمینه را برای انجام تحقیقات احتمالی درباره این اراضی مهیا می‌کند.

دیوان کیفری بین‌المللی مستقر در شهر لاهه هلند با ۱۲۳ عضو فعالیت خود را از حدود ۲۰ سال پیش آغاز کرد و به جرایم جنگی، جرایم علیه بشریت، نسل کشی و جنایات مربوط به تجاوز رسیدگی می‌کند.