دورکاری کارمندان نباید به‌صورت نیم‌بند اجرایی شود
دورکاری کارمندان نباید به‌صورت نیم‌بند اجرایی شود

به گزارش خبرنگار مهر، سمیه رفیعی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای پیرامون وضعیت آلودگی هوای تهران اظهار کرد: این جلسه با توجه به وضعیت پایداری هوا برگزار شد و از بعد نظارتی مجلس، دو موضوع در کمیته کاهش آلودگی هوا مساله بود. موضوع اول، شکل گیری این کارگروه بود و دیگری بحث تصمیمات و اجرایی […]

به گزارش خبرنگار مهر، سمیه رفیعی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای پیرامون وضعیت آلودگی هوای تهران اظهار کرد: این جلسه با توجه به وضعیت پایداری هوا برگزار شد و از بعد نظارتی مجلس، دو موضوع در کمیته کاهش آلودگی هوا مساله بود. موضوع اول، شکل گیری این کارگروه بود و دیگری بحث تصمیمات و اجرایی شدن تصمیماتی است که در این کارگروه گرفته می‌شود.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس خاطرنشان کرد: در این جلسه دستگاه‌ها دعوت شدند و هر یک بنا بر وظایف خود شرح عملکرد دادند اما برای ما بیشترین مسأله‌ای که مورد توجه است بحث عملیاتی شدن و محقق شدن تصمیماتی است که حین آلودگی هوا شهروندان را کمتر در معرض آلودگی قرار دهد.
وی بیان کرد: خروجی این جلسه این بود که حتماً نسبت به دورکاری کارمندان در استان تهران اقدام درست و اصولی انجام شود و نه اینکه به صورت نیم بند انجام شود.
رفیعی خاطرنشان کرد: برای کسانی که فرزند مدرسه‌ای دارند باید اقدامات متناسبی هم صورت گیرد. بحث دیگر موضوع کاهش ساعات کاری است و شناورسازی که در حال انجام است.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس ادامه داد: موضوع بعدی برخورد با دستگاه‌های دولتی پرمصرف است؛ چرا که بعضاً مصرف‌هایی که در حوزه انرژی دارند مصرف‌های قابل توجهی است و این آمار موجود و قابل استناد است.
وی افزود: درخواست صریح ما برخورد جدی با دستگاه‌های پرمصرف است. آلودگی هوا مسأله‌ای نیست که بخواهد ما را غافلگیر کند و باید از قبل از این روزها کاری برای آن انجام شود.
رفیعی بیان کرد: باید برای این موضوع ساز و کاری قبل از روزهای آلوده ایجاد شود تا در روزهای آلوده برخورد صورت گیرد. بحث بعدی برخورد با ناوگان حمل و نقل دولتی و نظامی و انتظامی است که در سطح شهر تردد دارند و از نظر کیفی نقش مؤثری در آلودگی هوا دارند. موضوعت بعدی کاهش تقاضای سفر شهروندان تهرانی است و این کار دولت است.