دولت جدید لیبی: تونس اعتراضی به حضور نخست وزیر ما در خاک این کشور نکرده است
دولت جدید لیبی: تونس اعتراضی به حضور نخست وزیر ما در خاک این کشور نکرده است

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، حافظ قدور، وزیر خارجه دولت لیبی که از سوی پارلمان طبرق تعیین شده است، گفت: اخبار رسانه‌ها درباره اعتراض تونس به حضور دولت لیبی در پایتخت این کشور و درخواست از فتحی پاشاغا، نخست وزیر لیبی برای ترک تونس صحت ندارد. این اخبار تنها شایعات […]

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، حافظ قدور، وزیر خارجه دولت لیبی که از سوی پارلمان طبرق تعیین شده است، گفت: اخبار رسانه‌ها درباره اعتراض تونس به حضور دولت لیبی در پایتخت این کشور و درخواست از فتحی پاشاغا، نخست وزیر لیبی برای ترک تونس صحت ندارد. این اخبار تنها شایعات دروغین و مغرضانه‌ای است که روابط خوب میان دولت لیبی و دولت تونس را هدف قرار می‌دهد.

قدور گفت: آنچه اتفاق می‌افتد تلاشی برای مخدوش کردن نقش خوب و مواضع تاریخی تونس در قبال ملت لیبی است. دولت لیبی با همتای تونسی خود در تماس مداوم و هماهنگی است. ما از تلاش‌های دولت تونس برای دادن تسهیلات لجستیکی و امنیتی قدردانی می‌کنیم و خواهان تقویت روابط برادرانه هستیم.

جنگ قدرت در لیبی همچنان ادامه دارد و عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر موقت لیبی از تحویل قدرت به فتحی پاشاغا که از سوی پارلمان طبرق انتخاب شده است، خودداری می‌کند و گفته تنها قدرت را به دولتی که منتخب پارلمان جدید باشد واگذار خواهد کرد.

تاکنون دولت پاشاغا بارها تهدید کرده هر لحظه بخواهد می‌تواند وارد طرابلس شود.

انتهای پیام

منبع