رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از «آیت الله سیستانی» قدردانی کرد
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از «آیت الله سیستانی» قدردانی کرد

به گزارش مهر به نقل از میدل ایست نیوز، «محمود عباس» در نامه‌ای خطاب به «آیت الله سیستانی» مرجعیت عالیقدر تشیع از ایشان بابت حمایت از مسأله فلسطین در دیدار با پاپ قدردانی کرد. در متن نامه محمود عباس خطاب به آیت‌الله سیستانی آمده است: «مایه افتخار ماست که صمیمانه‌ترین تهنیت‌ها را به مناسبت فرا […]

به گزارش مهر به نقل از میدل ایست نیوز، «محمود عباس» در نامه‌ای خطاب به «آیت الله سیستانی» مرجعیت عالیقدر تشیع از ایشان بابت حمایت از مسأله فلسطین در دیدار با پاپ قدردانی کرد.

در متن نامه محمود عباس خطاب به آیت‌الله سیستانی آمده است:

«مایه افتخار ماست که صمیمانه‌ترین تهنیت‌ها را به مناسبت فرا رسیدن سالروز اسراء و معراج پیامبر به جنابعالی تقدیم کنیم و سلامت و سعادت شما و خیر و شکوفایی مردم عزیز عراق و همه ملت‌های بزرگ امت‌مان و بازپس گیری اراضی و مقدسات سلب شده آنها بویژه بیت المقدس شریف را به میمنت این مناسبت فرخنده از خداوند مسئلت نمائیم.

با اهتمام سفر پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان و رئیس دولت واتیکان به کشور عراق و دیدار تاریخی با شما را که در آن چالش‌های بزرگ فرا روی ملت‌ها در این شرایط سخت از طریق ایمان به خدا و رسالت‌های آسمانی و اخلاق و وحدت و همبستگی و غلبه دادن خرد و حکمت بر خشونت و سرکوب مطرح شد، دنبال کردیم. حمایت شما از مسائل منطقه، بویژه حمایت شما از مساله عادلانه فلسطین و مبارزه مشروع ملت ما برای نیل به حقوق خود در زمینه آزادی و استقلال را ارج می نهیم».

گفتنی است، پاپ فرانسیس که جمعه گذشته در سفری سه روزه وارد عراق شده بود، در سفر به نجف اشرف با آیت‌الله سیستانی دیدار و گفتگو کرد.