رئیس فدراسیون هندبال: بیش از ۴۰ میلیارد بودجه نیاز داریم/ حضورمان در بازیهای اسلامی مهم است
رئیس فدراسیون هندبال: بیش از ۴۰ میلیارد بودجه نیاز داریم/ حضورمان در بازیهای اسلامی مهم است

به گزارش ایسنا، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در نشست خبری سرمربی تیم ملی هندبال مردان ایران اظهار کرد: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا که سهمیه جهانی بعد از ۸ سال کسب شد و با پایان قرارداد مانوئل، با وسلین که مربی بزرگ دنیا است قرارداد بستیم. او در باشگاه‌های بزرگ کار کرده و با  […]

به گزارش ایسنا، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در نشست خبری سرمربی تیم ملی هندبال مردان ایران اظهار کرد: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا که سهمیه جهانی بعد از ۸ سال کسب شد و با پایان قرارداد مانوئل، با وسلین که مربی بزرگ دنیا است قرارداد بستیم. او در باشگاه‌های بزرگ کار کرده و با  تیم‌ ملی اسلوونی سوم جهان شد. برنامه و هدف اول ما بازی‌های آسیایی بود که تیم روی سکو قرار بگیرد. اما به دلیل انصراف چین از میزبانی در تاریخ مقرر هدف بعدی ما مسابقات جهانی سوئد و لهستان خواهد بود. این دومین بار است که هندبال ایران حضور خواهد داشت. بزرگترین تیم‌های هندبال در این رویداد حضور خواهند داشت. به امید خدا با برنامه‌ریزی فدراسیون و مربی، حضور متفاوت و آبرومندی را داشته باشیم و بتوانیم مسیر خوبی که در هندبال کشور ایجاد شده را ادامه دهیم.

پاکدل گفت: امروز هندبال ما موفق شده ۶ سهمیه جهانی کسب کند. در آسیا هیچ رشته نتوانسته این تعداد سهمیه را کسب کند و این نشان می‌دهد که هندبال مسیر خود را پیدا کرده است. دیگر هندبال ایران را در رویدادهای جهانی هم می‌شناسند. امیدوارم با برنامه وسلین یک حضور پرقدرت خواهیم داشت تا اتفاقات خوب برای هندبال کشور رقم بخورد.

رئیس فدراسیون هندبال در خصوص قرارداد سرمربی تیم ملی گفت: قرارداد وسلین تا پایان مسابقات جهانی است. اگر طرفین توافق نظر داشته باشند همکاری ادامه خواهد داشت. برای کمک به دیگر تیم‌ها در رده های سنی، روحیه وسلین طوری است که کمک خواهد کرد و دریغ ندارد. هر جا لازم باشد برای سایر رده‌ها مشاوره خواهند داشت.

وی در پاسخ به این‌ سوال که چرا قراردادهای مربیان خارجی کوتاه مدت است افزود: شرایط خاصی در کشور داریم. مسائل مالی کشور هست. قرارداد وسلین شاید طولانی‌ترین قرارداد در هند بال باشد این قرارداد ۱۰ ماهه است و امیدواریم شرایطی پیش بیاید که ادامه داشته باشد.

پاکدل گفت: ساختار باشگاه‌ها مشخص شده است. اظهار نظر می‌کنند و حتما نشستی با باشگاه‌ها خواهند داشت. در بحث زنان هم کادر فنی را مشخص کنیم، بعد همیاری سرمربی خارجی را هم خواهیم داشت.

رئیس فدراسیون هندبال در خصوص حمایت های مالی کمیته المپیک و وزارت ورزش گفت: امسال خاص ترین و سخت ترین سال برای هندبال کشور است. آن هم به سبب اعزام‌های زیاد به مسابقات خارجی است. تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان دختر در قهرمانی جهان، تیم ملی زنان در مسابقات آسیا، جوانان و نوجوانان پسر در قهرمانی آسیا شرکت می‌کنند. بیش از هر سالی به حمایت وزارت و کمیته نیاز داریم‌. هنوز بودجه سال فدراسیونها مشخص نشده است. امیدوارم اهمیت موضوع را درک کنند. اگر امروز هندبال به اینجا رسید مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: بی‌ثباتی مدیریتی و بدهی‌های زیاد را داشتیم و امیدواریم حمایت‌ها بیشتر از سال‌های گذشته باشد. بیش از ۴۰ میلیارد بودجه نیاز داریم که بخشی از آن را دنبال می‌کنیم که پرداخت کنیم اما بخشی را هم باید از کمیته و وزارت حمایت شویم.

پاکدل در خصوص اینکه چرا حضور هندبال در بازی‌های کشورهای اسلامی قطعی نیست، گفت: دو ماه قبل در ستاد بازی‌های کشورهای اسلامی حاضر شدیم و اعلام شد که تیم هندبال مردان قطعا در این مسابقات حاضر می شود و ما به سرمربی تیم ملی اعلام‌کردیم و وی بر اساس همان برنامه ریزی کرده است. شاید حضور در این مسابقات قبل از مسابقات جهانی محک خوبی برای بازیکنان باشد و به شناخت سرمربی از بازیکنان در هر پست کمک کند. دو هفته پیش دوباره گفتند مشخص نیست که تیم‌های زنان و مردان اعزام شوند و باید تصمیم گیری شود.

وی گفت: وسلین ناراضی است چون برنامه های وی یکی پس از دیگری دچار مشکل می شود. با صالحی امیری در این خصوص امروز جلسه دارم‌. حضور ما در کشورهای اسلامی اتفاق مهمی است و مصر، تونس و قطر حضور دارند. باید میلیاردها تومان هزینه کنیم تا این بازی‌ها انجام شود.

وی در ادامه گفت: دوستان اعلام می‌کنند تصمیم ستاد بازی‌های ایران نیست، ستاد برگزاری بازی‌ها این تصمیم را گرفته است. رحیمی گفته که تا ۱۰ یا ۲۰ روز آینده نتیجه مشخص می‌شود. اگر این باشد که باید جزو اولین کشورها باشیم. در بخش زنان در بین کشورهای مسلمان تیم ملی ایران اول است. اما در بخش مردان قطر، بحرین و … هم هستند. ولی ما اعلام کردیم‌ که مربی خارجی جذب کرده‌ایم و باید از این‌مسابقات استفاده کنیم. با ترکیه هم دوست و همسایه هستیم و قطعا کار مشکلی نخواهد بود. می‌توان رایزنی کرد و حضور تیم ملی ایران را در این مسابقات نهایی کنند. باید ببینیم چه تصمیمی گرفته می‌شود.

انتهای پیام

منبع