راهبرد اصلی ما در زندان ها «نه بیگاری، نه بیکاری» است
راهبرد اصلی ما در زندان ها «نه بیگاری، نه بیکاری» است

به گزارش مهر، محمدمهدی حاج محمدی در دیدار با استاندار کردستان اظهار کرد: بنا نداریم زندانیان را ثروتمند کنیم بلکه می‌خواهیم آنان را توانمند سازیم تا شغل آبرومندانه با درآمد مکفی داشته باشند. رئیس سازمان زندان‌ها اظهار داشت: زندانیان بابت شغلی که دارند دستمزد دریافت می‌کنند اما ضدانقلاب درصدد آن است اینطور القا کند که […]

به گزارش مهر، محمدمهدی حاج محمدی در دیدار با استاندار کردستان اظهار کرد: بنا نداریم زندانیان را ثروتمند کنیم بلکه می‌خواهیم آنان را توانمند سازیم تا شغل آبرومندانه با درآمد مکفی داشته باشند.

رئیس سازمان زندان‌ها اظهار داشت: زندانیان بابت شغلی که دارند دستمزد دریافت می‌کنند اما ضدانقلاب درصدد آن است اینطور القا کند که از زندانیان بیگاری کشیده می‌شود.

وی تصریح کرد: شعار ما این است نه بیگاری، نه بیکاری چرا که اعتقاد داریم بیکاری برای زندانی سم است و از طرفی زندانی برای کاری که انجام می‌دهد حقوق دریافت می‌کند.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: زندانبانی در نظام دینی با نظام‌های غیر دینی تفاوت دارد یکی از شاخصه‌های مهم در این زندانبانی بی تفاوت نبودن نسبت به زندانی و سرنوشت اوست.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: یکی از زمینه‌های بروز جرم بیکاری و نداشتن شغل است و اگر بناست در زندان از بازگشت زندانی به زندگی سالم ناامید نشویم باید ضمن ریشه یابی علل جرم به فکر شغل مناسب برای او باشیم.

عضو شورای عالی قوه قضائیه ادامه داد: اگر ما در زندان درست عمل نکنیم کل جامعه آسیب می بیند از این رو برای توسعه امنیت اجتماعی همه نهادها می‌بایست باهم همکاری کنند.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی دیگر از شاخصه‌های زندانبانی اسلامی توجه به خانواده زندانیان است. بارها از فرزندان زندانیان شنیده ایم که گفته اند گناه پدرمان را به پای ما ننویسید.

وی بیان داشت: اگر مراقب خانواده زندانی نباشید و خدای ناکرده فرزند زندانی وارد چرخه جرم شود این بدان معناست که عملکرد ما ناقص بوده است.

حاج محمدی با اشاره به فعالیت‌های دشمن برای جذب افراد و یارگیری برای ضدانقلاب به ویژه در استان‌های مرزی اظهار داشت: غفلت و کوتاهی ما عملاً دشمن را در عملیات یارگیری موفق خواهد کرد و چه بسا توجه ما به زندانی و خانواده او دشمن را ناکام گذاشته و زندانی از سو تفاهم خارج شده و اطمینان می‌یابد که اگر من به واسطه جرمی که مرتکب شده ام دچار اخم نظام شدم آنها از خانواده من مراقبت می‌کنند.

حاج محمدی در پایان با بیان اینکه برای اجرای کامل برنامه‌های اصلاحی و تربیتی نیازمند فضای مناسب هستیم گفت: برای ساخت زندان جدید و بحث اصلاح و تربیت زندانیان نیازمند فضاسازی هستم که دولت باید در این زمینه اقدام کند.

استاندار کردستان نیز در این دیدار با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است گفت: با برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسب می‌توان از ورود افراد به زندان جلوگیری کرد.

وی در خصوص تأمین زمین مورد نیاز زندان گفت راهکارهای مختلفی وجود دارد اما قول تأمین زمین مورد نیاز را می‌دهم.

گفتنی است در این دیدار تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور و استانداری کردستان با هدف حمایت از اشتغال زندانیان و حمایت از خانواده‌های آنان به امضا رسید.