راکت لب بوستر در حال سقوط را با بالگرد گرفت!
راکت لب بوستر در حال سقوط را با بالگرد گرفت!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، شرکت راکت لب روز گذشته ۳۴ ماهواره را همراه موشک الکترون دو قسمتی به مدار زمین فرستاد. این موشک در سال ۲۲:۴۹ دقیقه به وقت گرینوویچ از مقر شرکت در نیوزلند به فضا پرتاب شد. هرچند این بخش عملیات هیجان انگیز به نظر می رسد اما درواقع […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، شرکت راکت لب روز گذشته ۳۴ ماهواره را همراه موشک الکترون دو قسمتی به مدار زمین فرستاد. این موشک در سال ۲۲:۴۹ دقیقه به وقت گرینوویچ از مقر شرکت در نیوزلند به فضا پرتاب شد. هرچند این بخش عملیات هیجان انگیز به نظر می رسد اما درواقع فرایندی که هنگام جدا شدن قسمت اول موشک و حرکت به سمت زمین اتفاق افتاد، بسیار مهم تر و البته بی سابقه بود.

4140666 - راکت لب بوستر در حال سقوط را با بالگرد گرفت!

قسمت اول موشک الکترون پس از آنکه ماهواره را فضا برد، با کمک چتر نجات به زمین بازگشت. ۱۵ دقیقه پس از پرتاب، همزمان با آنکه بوستر به سمت اقیانوس پاسیفیک در حال حرکت بود، یک بالگرد Sikorsky S-92 به آن نزدیک شد و چترنجات را با یک قلاب گرفت. در مرحله بعد بالگرد بوستر را به کشتی بازیابی منتقل کرد که قطعه سخت افزاری به برای بررسی و تحلیل به خشکی می برد.

4140663 - راکت لب بوستر در حال سقوط را با بالگرد گرفت!

موریل بکر مشاور ارشد ارتباطات راکت لب دراین باره گفت: ما به طور موفقیت آمیز بوستر الکترون که به چتر نجات وصل بود را گرفتیم.

این عملیات دراماتیک بخشی از تلاش راکت لب برای آن است که از قسمت اول موشک الکترون چند بار استفاده کند. چنین اقدامی هزینه ها را کاهش و تعداد پرتاب ها را افزایش می دهد.

منبع