رایزنی تلفنی «آنتونیو گوترش» با وزیر خارجه عمان درباره یمن
رایزنی تلفنی «آنتونیو گوترش» با وزیر خارجه عمان درباره یمن

به گزارش مهر به نقل از النشره، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد به صورت تلفنی با «بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر خارجه عمان گفتگو کرد. دو طرف در جریان این تماس تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه و به ویژه تحولات یمن بحث و تبادل نظر کردند. بر اساس این گزارش، گوترش و البوسعیدی […]

به گزارش مهر به نقل از النشره، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد به صورت تلفنی با «بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر خارجه عمان گفتگو کرد. دو طرف در جریان این تماس تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه و به ویژه تحولات یمن بحث و تبادل نظر کردند.

بر اساس این گزارش، گوترش و البوسعیدی در جریان تماس تلفنی مذکور ضمن تأکید بر ضرورت پایان جنگ یمن، بر لزوم تحقق راهکار سیاسی برای برون رفت از بحران این کشور تأکید کردند. با این‌حال، دبیرکل سازمان ملل باز هم حاضر نشد تجاوزگری عربستان سعودی علیه یمنی‌ها را محکوم کند.

در همین ارتباط، وزارت خارجه عمان نیز با صدور بیانیه‌ای در رابطه با دیدار گوترش با البوسعیدی اعلام کرد: وزیر خارجه عمان تأکید کرد که مسقط به تلاش‌های خود برای پایان جنگ یمن ادامه می‌دهد.

این تماس تلفنی پس از آن انجام شد که آمریکایی‌ها مدعی شدند طرحی را به منظور برقراری آتش بس در یمن ارائه کرده اند. این درحالی است که مقامات دولت نجات ملی یمن اعلام کردند طرح واشنگتن همان طرح ریاض است و آمریکا با چنین طرحی، حمایت خود از متجاوزان را ثابت نمود.