رزمایش بزرگ نیروی دریایی کره جنوبی در دریای زرد
رزمایش بزرگ نیروی دریایی کره جنوبی در دریای زرد

به گزارش ایسنا، این خبرگزاری همچنین گزارش کرد، این مانور به عنوان بخشی از مانور سالانه بزرگتر “هوگوک” که از ۱۸ تا ۲۸ اکتبر برگزار می‌شود، چهار روز به طول خواهد انجامید. هدف این رزمایش در دریای زرد، تقویت قابلیت‌های عملیاتی ترکیبی دریایی و مشترک ارتش در برابر تحریکات خارجی با تمرکز بر بهبود قابلیت‌های […]

به گزارش ایسنا، این خبرگزاری همچنین گزارش کرد، این مانور به عنوان بخشی از مانور سالانه بزرگتر “هوگوک” که از ۱۸ تا ۲۸ اکتبر برگزار می‌شود، چهار روز به طول خواهد انجامید.
هدف این رزمایش در دریای زرد، تقویت قابلیت‌های عملیاتی ترکیبی دریایی و مشترک ارتش در برابر تحریکات خارجی با تمرکز بر بهبود قابلیت‌های نیروهای عملیات ویژه و پاسخ به تحریکات کره شمالی در نزدیکی خط مرزی شمالی است که مرز دریایی دوفاکتوی بین دو کره محسوب می‌شود.
در این رزمایش بیش از ۲۰ ناو شامل ناوشکن و ناوچه مجهز به سیستم‌های کنترل و اطلاع ضربتی ایجیس، هلیکوپتر، جنگنده‌های اف-۱۵ کی و اف-۱۶ به همراه جنگنده تاندربولت ای-۱۰ نیروی هوایی آمریکا حضور دارند.
 ارتش کره جنوبی امروز اعلام کرد که حدود ۲۰ شلیک هشدار را به سمت یک کشتی کره شمالی انجام داده که از مرز دریایی مشترک بین دو کشور و در ساعت ۳:۴۲ به وقت محلی در نزدیکی جزیره ” بانگنیونگدو” عبور می‌کرد.
درضمن، ارتش کره شمالی نیز اعلام کرد که یک ناو کره جنوبی مرز دریایی در غرب را به فاصله ۲.۵ تا پنج کیلومتر حوالی همان ساعت نقض کرده است.
سئول بارها به پیونگ یانگ هشدار داده که شلیک توپخانه‌ای در مناطق حائل در دریای ژاپن و دریای زرد نقض واضح توافق نظامی بین دو کره در سال ۲۰۱۸ است.
توافق نظامی بین دو کره در نشستی بین رهبران دو کشور در سپتامبر ۲۰۱۸ امضا شد.
این توافق با هدف جلوگیری از تقابل نظامی در شبه جزیره کره و به ویژه در مناطق حائل در خط مرز نظامی زمینی و دریایی امضا شده است.
انتهای پیام