رزمایش ضدزیردریایی آمریکا، کره جنوبی و ژاپن
رزمایش ضدزیردریایی آمریکا، کره جنوبی و ژاپن

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این رزمایش سه‌جانبه در آب‌های بین المللی نزدیک به ساحل شرقی شبه جزیره کره یک روز پس از آن برگزار شد که کره شمالی دست به پرتاب دو موشک بالستیک از سمت ساحل شرقی خود همزمان با بازدید کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا از منطقه غیرنظامی […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این رزمایش سه‌جانبه در آب‌های بین المللی نزدیک به ساحل شرقی شبه جزیره کره یک روز پس از آن برگزار شد که کره شمالی دست به پرتاب دو موشک بالستیک از سمت ساحل شرقی خود همزمان با بازدید کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا از منطقه غیرنظامی شده مرز دو کره زد.
پرتاب‌های موشکی آزمایشی کره شمالی در روز پنجشنبه سومین مورد از چنین پرتاب‌هایی توسط این کشور در پنج روز گذشته محسوب می‌شود.
کره شمالی در مدت گذشته از سال جاری میلادی تعداد بی‌سابقه‌ای آزمایش موشکی انجام داده است.
نیروی دریایی کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: هدف از این رزمایش بهبود توانایی نیروها برای پاسخگویی به تهدیدهای فزاینده زیردریایی‌های کره شمالی، از جمله در زمینه موشک‌های بالستیک پرتابی از زیردریایی (SLBM) همزمان با ادامه تهدیدات هسته‌ای و موشکی پیونگ یانگ از طریق پرتاب‌های آزمایشی موشک‌های بالستیک است.
نیروی دریایی آمریکا نیز اعلام کرد، این رزمایش باعث ارتقای قابلیت عملیات مشترک و هماهنگی تاکتیکی و فنی بین این سه کشور خواهد شد.
همچنین نیروی دریایی ارتش‌های آمریکا و ژاپن اعلام کردند، انتظار می‌رود این رزمایش‌ها همزمان با تنش بر سر اقدامات چین در تنگه تایوان باعث حمایت از “یک منطقه هند-اقیانوسیه آزاد و باز” شود.
یک چنین مانورهای ضد زیردریایی از سال ۲۰۱۷ به دلیل رویکرد دولت سابق کره جنوبی در پیگیری بهبود روابط بین دو کره و تسهیل مذاکرات بر سر خلع سلاح هسته‌ای میان پیونگ یانگ و واشنگتن برگزار نشدند.
یون سوک یول، رئیس جمهور جدید کره جنوبی که در ماه مه به قدرت رسید، قول داد همکاری امنیتی سه جانبه با آمریکا و ژاپن را برای مقابله بهتر با تهدیدات تسلیحاتی در حال تحول کره شمالی تقویت کند.
انتهای پیام