رقابت داغ عربستان، ژاپن و استرالیا برای صعود مستقیم به جام جهانی
رقابت داغ عربستان، ژاپن و استرالیا برای صعود مستقیم به جام جهانی

به گزارش خبرنگار مهر، تکلیف گروه اول مسابقات انتخابی جام جهانی در قاره آسیا تا حد زیادی مشخص شده است. ایران و کره جنوبی به صورت مستقیم راهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شدند و رقابت برای راهیابی به مرحله پلی آف بین عراق، لبنان و امارات در دو بازی پایانی ادامه خواهد داشت. در گروه […]

به گزارش خبرنگار مهر، تکلیف گروه اول مسابقات انتخابی جام جهانی در قاره آسیا تا حد زیادی مشخص شده است. ایران و کره جنوبی به صورت مستقیم راهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شدند و رقابت برای راهیابی به مرحله پلی آف بین عراق، لبنان و امارات در دو بازی پایانی ادامه خواهد داشت.

در گروه دوم، روز گذشته ژاپن و عمان معادلات صعود را تغییر دادند. ژاپن در خانه خود موفق شد عربستان را با دو گل شکست بدهد. عربستان که با ۱۹ امتیاز در صدر جدول قرار دارد، در صورت شکست دادن ژاپن مستقیم به جام جهانی صعود می‌کرد اما رقم خوردن نخستین باخت سعودی‌ها، شرایط آنها را تغییر داد.

همچنین استرالیا برابر تیم ملی عمان با هدایت برانکو ایوانکوویچ در دقایق پایانی، بازی برده را با تساوی ۲ – ۲ عوض کرد تا شانس صعود مستقیم استرالیا به جام جهانی نسبت به دو رقیب دیگر، کمتر بشود.

FKkXmJsWYAEIBa ?format=jpg&name=large - رقابت داغ عربستان، ژاپن و استرالیا برای صعود مستقیم به جام جهانی

در گروه دوم، عربستان با ۱۹ امتیاز در صدر است و ژاپن و استرالیا با ۱۸ و ۱۵ امتیاز دوم و سوم هستند. همین مسئله باعث شده است تا دو بازی باقیمانده رقابت‌های انتخابی جام جهانی در گروه دوم حساس‌تر بشود.

عربستان روز ۴ فروردین میهمان تیم چین است و ژاپن هم باید به مصاف استرالیا برود. در صورتی که عربستان بتواند چین را شکست بدهد، بدون دردسر و «اما و اگر» و بدون توجه به نتیجه بازی ژاپن و استرالیا صعودش را به جام جهانی قطعی می‌کند. صعود زودهنگام ژاپن هم به جام جهانی نیازمند پیروزی این تیم در خانه استرالیا است.

به صورت خلاصه می‌توان گفت ژاپن و عربستان برای صعود زودهنگام نیاز به برد در بازی بعدی خود دارند؛ در غیر این صورت همه چیز به دیدارهای آخر در روز ۹ فروردین کشیده می‌شود؛ جایی که شاهد تقابل حساس عربستان با استرالیا خواهیم بود و ژاپن هم از ویتنام میزبانی می‌کند.

هرچند استرالیا در صورت غلبه بر ژاپن با این تیم هم امتیاز می‌شود اما بازی آخر ژاپن نسبت به استرالیا راحتتر خواهد بود. به هر حال استرالیا با توقف برابر تیمی که برانکو هدایتش را بر عهده داشت، کار صعود مستقیم به جام جهانی را سخت کرد و احتمالاً باید شاهد حضور این تیم در مرحله پلی آف باشیم.

منبع