رقابت ربات‌های پرنده در شانزدهمین مسابقات ربوکاپ
رقابت ربات‌های پرنده در شانزدهمین مسابقات ربوکاپ

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوروزی عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در خصوص لیگ ربات‌های پرنده در حاشیه شانزدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران در جمع خبرنگاران گفت: در این لیگ دو بخش «اوت‌دور»( خارج از ساختمان) و«این‌دور »یا (داخل ساختمان ) مد نظر بود. مسئول لیگ ربات های پرنده شانزدهمین دوره […]

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوروزی عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در خصوص لیگ ربات‌های پرنده در حاشیه شانزدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران در جمع خبرنگاران گفت: در این لیگ دو بخش «اوت‌دور»( خارج از ساختمان) و«این‌دور »یا (داخل ساختمان ) مد نظر بود.

مسئول لیگ ربات های پرنده شانزدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران با بیان اینکه امسال به دلیل فشردگی برنامه‌ها تنها لیگ « این‌دور » برگزار شد، گفت: در این لیگ ربات‌ها باید به صورت هوشمند و خودکار از یک صفحه متحرک بلند شوند و در هوا معلق بمانند.

به گفته وی، در این لیگ ربات‌ها پنجره موجود در محیط را پیدا کرده و از آن عبور می کنند. همچنین طنابی روی زمین قرار دارد که ربات‌ها باید بتوانند با پردازش تصویر و هوش مصنوعی آن را دنبال کنند.

نوروزی گفت: دو محموله باری نیز وجود دارد که ربات‌ها باید آن را بردارند. سپس باید از پنجره متحرک عبور کنند و روی صفحه متحرک فرود بیایند.

وی خاطر نشان کرد: این لیگ شبیه‌سازی یک عملیات امداد و نجات است که ۵ تیم و ۱۲ ربات رقابت می‌کنند.

منبع