رنگرز: با همه بدشانسی‌ها با اقتدار قهرمان جهان شدیم/ هدف ما تشکیل ۲ تیم ملی است
رنگرز: با همه بدشانسی‌ها با اقتدار قهرمان جهان شدیم/ هدف ما تشکیل ۲ تیم ملی است

حسن رنگرز در گفتگو با ایسنا، درباره قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال ایران در رقابتهای جهانی اسپانیا، اظهار کرد: این قهرمانی را به همه مربیان سازنده کشتی فرنگی ایران که بی ادعا و خالصانه برای استمرار افتخارآفرینی کشتی کشور تلاش می کنند، تقدیم می‌کنم. رقابت بسیار فشرده‌ای بین ایران، گرجستان و ترکیه […]

حسن رنگرز در گفتگو با ایسنا، درباره قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال ایران در رقابتهای جهانی اسپانیا، اظهار کرد: این قهرمانی را به همه مربیان سازنده کشتی فرنگی ایران که بی ادعا و خالصانه برای استمرار افتخارآفرینی کشتی کشور تلاش می کنند، تقدیم می‌کنم. رقابت بسیار فشرده‌ای بین ایران، گرجستان و ترکیه برای کسب عنوان قهرمانی وجود داشت که خدا را شکر علی رغم‌ همه بدشانسی‌های ما به طور مشخص در اوزان ۶۰، ۸۲ و ۱۳۰ کیلوگرم، تلاش مجموعه همکاران ما به بار نشست و در نهایت تیم ملی با اختلاف نزدیک به ۴۰ امتیاز مقتدرانه به عنوان قهرمانی جهان رسید.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امید و بزرگسالان ایران، افزود: این قهرمانی و کسب ۳ مدال طلا نشان می‌دهد که ما دارای پشتوانه‌های غنی در کشتی فرنگی ایران هستیم و این پشتوانه‌ها باید به تدریج در فرآیند انتخابی، وارد بدنه تیم ملی بزرگسالان شوند. در این مسیر باید حوصله و صبوری پیشه کنیم و به این جوانان شایسته در رقابتهایی مثل جام جهانی میدان دهیم تا با قهرمانان بزرگ اوزان خود مصاف کنند و صاحب تجربه شوند، در این صورت است که کشتی کشور می‌تواند در فاصله بازه زمانی ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۸ از این ظرفیت فنی نهایت بهره را ببرد و نسلی افتخارآفرین را به کشتی جهان معرفی کند.
وی تصریح کرد: اراده مجموعه کادر فنی، تقویت و ایجاد ۲ تیم با کیفیت فنی نزدیک به هم است، به طور ویژه در سال ۲۰۲۳ که ۲ رقابت جهانی و بازی های آسیایی را با فاصله بسیار نزدیک به هم در پیش داریم و تشکیل و تقویت ۲ تیم نزدیک به هم بیش از پیش احساس می شود.
رنگرز با قدردانی از حمایت های رییس فدراسیون کشتی، گفت:جا دارد صمیمانه از حمایت مجموعه فدراسیون کشتی تشکر کنم. فدراسیون هر آنچه که مد نظر ما بوده در اختیار ما گذاشته است. با صحبت هایی که با آقای دبیر داشتیم مقرر شد این جوانان در مجموع تورنمنت هایی که در تقویم اتحادیه جهانی قرار دارد شرکت کنند. به نظر من با استقرار فرآیند انتخابی تیم ملی شاهد اتفاقات فنی خوب در سال ۲۰۲۳ خواهیم بود.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره شرایط چرخه انتخابی تیم ملی که قرار است بزودی اعلام شود، گفت: موضوع مشهود این است که کمیت و کیفیت ظرفیت کشتی فرنگی از کشتی آزاد کاملا متفاوت است لذا قطعا چرخه کشتی فرنگی تفاوت هایی را با کشتی آزاد خواهد داشت اما نقشه راه برای کشتی‌گیر برای رسیدن به دوبنده تیم ملی با لحاظ محدودیت های کشتی فرنگی کاملا مشخص خواهد بود.

رنگرز افزود: در این چرخه قطعا مسابقات قهرمانی کشور تقویت می‌شود، انتخابی جام تختی حذف خواهد شد، قهرمانی آسیا و جام تختی به عنوان رقابتهای مد نظر در فرآیند لحاظ شده و مرحله نهایی انتخابی تیم ملی نیز چه به صورت رقابتهای رو در رو یا حضور ۲ کشتی‌گیر در یک تورنمنت خارجی، با توجه به شرایط متفاوت اوزان دهگانه برگزار می شود.
وی درباره در پیش بودن جام جهانی باکو، خاطرنشان کرد: با مذاکراتی که با فدراسیون داشتیم مقرر شد که تیمی کاملا جوان راهی این رقابت ها شود. تمرکز ما بر روی جام جهانی سال آینده که ایران میزبان است خواهد بود و کسب عنوان قهرمانی و نگه داشتن جام در خانه برای ما اهمیت خواهد داشت. از فرصت برگزاری جام جهانی امسال برای جوانان به عنوان یک رویداد برای کسب تجربه، نهایت استفاده را می بریم. ما به هیچ وجه قصد نداریم سرمایه های فنی مان را در رقابت های درجه ۳، مخصوصا در فاصله زمانی ۲۲ ماه مانده تا المپیک پاریس مستهلک کنیم.
رنگرز در پایان، درباره اینکه آیا مانند اکثریت مربیان تیم ملی در دوره های گذشته به برگزاری اردوهای بلند مدت اعتقاد دارد یا خیر، گفت: طراحی و زمان بندی درست و علمی برگزاری اردوها برای ما امری بسیار جدی و اساسی است. این موضوع باید متاثر از چارچوب های علمی روز باشد و نباید به شکلی باشد که منجر به تحلیل روحی کشتی گیران شود. در بحث برگزاری اردوهای تیم ملی تلاش بر این بوده توالی اردوها با استراحت های مشخص و تنوع طراحی شود و بعضا اردوها به یک رقابت بین المللی نیز منتهی شود. تمرکز نهایی ما معطوف به ۹۰ روز آخری است که به مسابقات قهرمانی جهان ختم می‌شود.
انتهای پیام