رهبر جنبش «أنصارالله» یمن عصر امروز سخنرانی می‌کند
رهبر جنبش «أنصارالله» یمن عصر امروز سخنرانی می‌کند

به گزارش مهر به نقل از المسیره، «سید عبد الملک الحوثی» رهبر جنبش «أنصارالله» یمن امروز چهارشنبه سخنرانی می کند. قرار است سخنرانی رهبر جنبش أنصارالله یمن در ساعت ۱۶ به وقت یمن (۱۶:۳۰ به وقت تهران) انجام شود. رسانه های یمنی اعلام کردند که سخنرانی مذکور به مناسبت سالگرد شهادت «سید حسین بدرالدین الحوثی» بنیانگذار […]

به گزارش مهر به نقل از المسیره، «سید عبد الملک الحوثی» رهبر جنبش «أنصارالله» یمن امروز چهارشنبه سخنرانی می کند. قرار است سخنرانی رهبر جنبش أنصارالله یمن در ساعت ۱۶ به وقت یمن (۱۶:۳۰ به وقت تهران) انجام شود.

رسانه های یمنی اعلام کردند که سخنرانی مذکور به مناسبت سالگرد شهادت «سید حسین بدرالدین الحوثی» بنیانگذار جنبش أنصارالله انجام می شود. حسین بدرالدین الحوثی با نام کامل سید حسین طباطبایی الحوثی فرزند علامه سید بدرالدین طباطبایی الحوثی رهبر شیعیان زیدی جارودی یمن بود.

وی با تمسک به اصل برائت از دشمنان اسلام، حرکت انقلابی خود را در صعده شمال یمن آغاز کرد. او با درک درست تحولات زمان خود، به همراه یارانش شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را در مساجد بزرگ یمن فریاد زد و علیه آمریکا که به بهانه مبارزه با تروریسم و القاعده، نیروهای نظامی و امنیتی خود را در خاک یمن مستقر کرده بود، قیام کرد.

تلاش‌های دولت مزدور یمن در خاموش کردن صدای سید بدرالدین الحوثی بی‌فایده بود؛ تا اینکه پس از چند ماه جهاد در سپتامبر سال ۲۰۰۴ هنگامی که به همراه جمعی از یارانش برای قرائت دعای کمیل به کوهستان رفته بود مورد محاصره قرار گرفت و به شهادت رسید.