روز خونین طالبان/ ۹۳ کشته در ۲۴ ساعت
روز خونین طالبان/ ۹۳ کشته در ۲۴ ساعت

به گزارش مهر به نقل از شبکه طلوع، وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۳ عضو گروه طالبان در فاریاب، قندهار و زابل کشته و شماری دیگر هم زخمی شده‌اند. وزارت دفاع افغانستان امروز چهارشنبه در این اطلاعیه اضافه کرد ۲۴ عضو گروه طالبان در حمله هوایی جنگنده‌های ارتش در «المار» […]

به گزارش مهر به نقل از شبکه طلوع، وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۳ عضو گروه طالبان در فاریاب، قندهار و زابل کشته و شماری دیگر هم زخمی شده‌اند.

وزارت دفاع افغانستان امروز چهارشنبه در این اطلاعیه اضافه کرد ۲۴ عضو گروه طالبان در حمله هوایی جنگنده‌های ارتش در «المار» فاریاب کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است که در این حمله مقدار زیادی مهمات و مقداری سلاح متعلق به این گروه نیز منهدم شده است.

این اطلاعیه می‌افزاید: در حمله جداگانه دیگری در بخش المار ولایت فاریاب ۳ مهاجم انتحاری طالبان که قصد حمله داشتند هدف قرار گرفته و کشته شدند.

همچنین ۳۵ تن از افراد گروه طالبان نیز در بخش‌های «میزان» و «شهر صفا» استان زابل در حملات هوایی و زمینی ارتش کشته و ۳ تن آنها نیز بازداشت شدند.

براساس این گزارش، در عملیات کماندوها در بخش‌های ارغنداب و ژیری قندهار ۳۱ تن از افراد گروه طالبان کشته و ۸ تن آنها زخمی شدند.

وزارت دفاع افغانستان در این اطلاعیه‌ها درباره تلفات نیروهای دولتی اشاره‌ای نکرده است اما منابع در استان دایکندی می‌گویند که شش تن از نیروهای دولتی روز چهارشنبه در حمله افراد طالبان در بخش «پاتو» کشته شده‌اند.