روس ها در فضا راهپیمایی کردند
روس ها در فضا راهپیمایی کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، اولگ آرتمیف و دنیس ماتویو پیاده روی ۶ ساعت و ۳۷ دقیقه ای خود را از ساعت ۱۱:۰۱ به وقت آمریکا شروع کردند و آن را در ۱۷:۳۷ دقیقه تکمیل کردند. قرار است آرتمیف و ماتویو طی دو پیاده روی فضایی مکانیسمی خارج از ماژول […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، اولگ آرتمیف و دنیس ماتویو پیاده روی ۶ ساعت و ۳۷ دقیقه ای خود را از ساعت ۱۱:۰۱ به وقت آمریکا شروع کردند و آن را در ۱۷:۳۷ دقیقه تکمیل کردند.

قرار است آرتمیف و ماتویو طی دو پیاده روی فضایی مکانیسمی خارج از ماژول روسی نائوکا را فعال کنند که البته یک پیاده روی آن انجام شد.

4122494 - روس ها در فضا راهپیمایی کردند

طی پیاده روی که روز گذشته انجام شد، دو فضانورد پنل کنترل برای یک بازوی رباتیک ۳۷ فوتی را نصب و متصل کردند. علاوه برآن، آنها پوشش های محافظتی بازو را برداشتند.

از بازوی رباتیک برای کمک به پیاده روی های فضایی و انتقال اشیای مختلف خارج از ماژول روسی ایستگاه فضایی بین المللی در آینده استفاده می شود.

4122495 - روس ها در فضا راهپیمایی کردند

این نخستین پیاده روی فضایی خارج از ایستگاه فضایی بین المللی در سال جاری میلادی و در کل دویست و چهل و نهمین عملیات برای پشتیبانی از سرهم بندی، نگهداری و ارتقای آزمایشگاه مذکور است.

قرار است پیاده روی دوم در ۲۸ آوریل انجام شود که طی آن پوشش های گرمایی محافظتی بازوی رباتیک برداشته خواهد شد. همچنین ماتویو و آرتمیف مفصل های بازوی رباتیک را حرکت می دهند و توانایی آن برای گرفتن اشیا را آزمایش می کنند.

منبع