رکورد کریم باقری در مراحل انتخابی ادوار مختلف جام جهانی فوتبال + عکس
رکورد کریم باقری در مراحل انتخابی ادوار مختلف جام جهانی فوتبال + عکس

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) در پایان مراحل انتخابی جام جهانی 2022 قطر، به بررسی برترین گلزنان یک مرحله مقدماتی از ادوار مختلف این تورنمنت پرداخته است. نکته جالب توجه این رده‌بندی، صدرنشینی کریم باقری در میان برترین گلزنان یک دوره منحصربه‌فرد مرحله انتخابی است. هافبک پیشین تیم ملی […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) در پایان مراحل انتخابی جام جهانی 2022 قطر، به بررسی برترین گلزنان یک مرحله مقدماتی از ادوار مختلف این تورنمنت پرداخته است.

نکته جالب توجه این رده‌بندی، صدرنشینی کریم باقری در میان برترین گلزنان یک دوره منحصربه‌فرد مرحله انتخابی است. هافبک پیشین تیم ملی ایران در دیدارهای انتخابی جام جهانی 1998 موفق شد 19 بار دروازه رقبا را باز کند و رکوردی به نام خود ثبت کرده که کمتر بازیکنی می‌تواند به آن دست یابد.

آرشی تامسپون از استرالیا در مقدماتی جام جهانی 2002، روبرت لواندوفسکی از لهستان، محمد السهلاوی از عربستان سعودی و احمد خلیل از امارات در انتخابی جام جهانی 2018، با 16 گل زده پایین‌تر از باقری و در جایگاه دوم قرار گرفته‌اند.

احمد مبخوت با زدن 14 گل بهترین گلزن مراحل انتخابی جام جهانی قطر لقب گرفت.

 

14010331142607378255585610 - رکورد کریم باقری در مراحل انتخابی ادوار مختلف جام جهانی فوتبال + عکس

انتهای پیام/

منبع