زاخارووا: تحریم های غرب ایران و روسیه را به هم نزدیک کرد
زاخارووا: تحریم های غرب ایران و روسیه را به هم نزدیک کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اقدامات تحریمی غرب علیه مسکو و تهران را در توسعه روابط دو جانبه میان این دو کشور موثر توصیف کرد. «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه اعلام کرد فشارها و تحریم‌های خارجی نمی تواند مانعی برای همکاری میان مسکو و […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اقدامات تحریمی غرب علیه مسکو و تهران را در توسعه روابط دو جانبه میان این دو کشور موثر توصیف کرد.
«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه اعلام کرد فشارها و تحریم‌های خارجی نمی تواند مانعی برای همکاری میان مسکو و تهران باشد. بلکه این محدودیت‌های غیرقانونی مداوم ممکن است به بهبود در روابط دوجانبه کمک می‌کند.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اظهارات اخیر «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در خصوص گسترش تحریم های جمهوری اسلامی به دلیل حمایت تهران از مسکو، تاکید کرد که روسیه و ایران صرف نظر از دیدگاه غرب همکاری های متقابل سودمند را رو به گسترش دارند.
زاخارووا یادآور شد که کاملاً برعکس محدودیت‌های نامشروع علیه ایران و روسیه حتی می‌تواند به تقویت تمایلات مثبت رشد تجارت خارجی میان دو کشور کمک کند.
این مقام روس یادآور شد که به رغم تحریم های غرب، جریان تجارت روسیه و ایران در سال ۲۰۲۲ با جهش ۲۰.۲ درصدی به حدود پنج میلیارد دلار رسیده است.