زلنسکی: جنگ علیه اوکراین، اشتباهی بزرگ و لکه ننگ برای جهان است
زلنسکی: جنگ علیه اوکراین، اشتباهی بزرگ و لکه ننگ برای جهان است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در سخنانی درباره تازه ترین تحولات جنگ در کشورش گفت: جنگ روسیه علیه اوکراین اشتباه بزرگی است و لکه ننگی برای منطقه و جهان به شمار می رود. بر اساس این گزارش، زلنسکی در ادامه سخنانش بدون اشاره به مانع تراشی های […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در سخنانی درباره تازه ترین تحولات جنگ در کشورش گفت: جنگ روسیه علیه اوکراین اشتباه بزرگی است و لکه ننگی برای منطقه و جهان به شمار می رود.
بر اساس این گزارش، زلنسکی در ادامه سخنانش بدون اشاره به مانع تراشی های کشورش برای از سرگیری مذاکرات با روسیه افزود: جنگ روسیه علیه اوکراین باعث ایجاد بحران جهانی غذا شده است و کشورهای فقیر در سراسر جهان از آن خسارت دیده اند. این در حالی است که تلاش های نظامی و دیپلماتیک ما در محقق ساختن امنیت جهانی نقش داشته است.
وی در ادامه مدعی شد: تا کنون ۴۰ میلیون تُن غلات را در چارچوب توافق غلات صادر کرده ایم و در صدد صادرات ۱۵ میلیون تن دیگر در آینده هستیم. روسیه به صورت عمدی روند صادرات غلات و مواد غذایی به کشورهای مختلف جهان را با تأخیر می اندازد.
رئیس جمهور اوکراین همچنین از تلاش های ترکیه برای شکل گیری توافق صادرات غلات و تبادل اسرا بین کی یف و مسکو قدردانی کرد.