زندان ها را به هر قیمتی خالی نمی کنیم/ پایش زندان ها با شاخص
زندان ها را به هر قیمتی خالی نمی کنیم/ پایش زندان ها با شاخص

به گزارش مهر، محمدمهدی حاج محمدی در دیدار با رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار کرد: برای توسعه خدمات قضائی و همکاری با مراجع قضائی، تمام زندان‌های کشور به طور مرتب با شاخص‌های قضائی پایش می‌شوند. وی با اشاره به طرح پایش و غربالگری زندان‌ها با هدف کاهش جمعیت کیفری اظهار داشت: به همکاران قضائی […]

به گزارش مهر، محمدمهدی حاج محمدی در دیدار با رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار کرد: برای توسعه خدمات قضائی و همکاری با مراجع قضائی، تمام زندان‌های کشور به طور مرتب با شاخص‌های قضائی پایش می‌شوند.

وی با اشاره به طرح پایش و غربالگری زندان‌ها با هدف کاهش جمعیت کیفری اظهار داشت: به همکاران قضائی و جامعه این اطمینان را می‌دهیم که افراد مستحق تخفیف که در فرآیند اصلاح و تربیت متنبه شده و شرایط بازگشت به جامعه را دارند شناسایی می‌کنیم و نمی‌خواهیم زندان‌ها را به هر قیمتی خالی کنیم.

حاج محمدی با اشاره با آداب قضا در نظام اسلامی گفت: هدف نهایی از برخورد با مجرم اصلاح و تربیت اوست و گاه یک نگاه مهربانانه و یک توصیه همکار قضائی ما را به آن هدف می‌رساند.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: قاضی نقش طبابت و تربیتی دارد و ما در زندان‌ها در نقش پرستاری هستیم که نسخه‌های قضات را اجرا می‌کنیم و وظیفه داریم وضعیت زندانی را صادقانه پایش و گزارش دهیم.

عضو شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به اینکه اصلاح مجرمین مأموریت مشترک قوه قضائیه و سازمان زندان هاست افزود: در کردستان ضدانقلاب طمع بیشتری دارد و دام‌های مختلف را برای صبر جوانان ما پهن کرده اما عملکرد خوب ما می‌تواند نقشه‌های آنان را نقش بر آب کند.

وی تصریح کرد: در شرایطی که دشمن سعی می‌کند زندان را تهدید معرفی کند ما با نوع نگاه انسانی و اخلاقی و عملکرد خوب می‌توانیم از این تهدید یک فرصت بسازیم.

در این جلسه حجت الاسلام سیدحسین حسینی رئیس کل دادگستری استان کردستان ضمن تشکر از حضور رئیس سازمان زندان‌ها گفت: کردستان شهر مجاهدت‌های خاموش است و به لطف خداوند همکاری خوبی بین نهادهای مختلف در این استان برای خدمت رسانی به مردم وجود دارد.

وی تصریح کرد: سیاست‌ها و برنامه‌های خوب قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها را در این استان با جدیت پیگیری می‌کنیم.

گفتنی است در ابتدای این جلسه فتحی مدیرکل زندان‌های استان کردستان گزارشی از وضعیت زندان‌ها ارائه کرد.