سازمان آمریکایی خواهان قانونمندسازی هوش مصنوعی شد
سازمان آمریکایی خواهان قانونمندسازی هوش مصنوعی شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، هرچند محتوای اندکی در خصوص قانون پیشنهادی برای هوش مصنوعی وجود دارد، اما گسترش سریع چت بات«چت جی پی تی» که قدرت آن برای پاسخ به طیف وسیعی از سوالات خارق العاده است، نگرانی هایی را درباره تاثیر هوش مصنوعی مولد بر امنیت و آموزش ملی میان […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، هرچند محتوای اندکی در خصوص قانون پیشنهادی برای هوش مصنوعی وجود دارد، اما گسترش سریع چت بات«چت جی پی تی» که قدرت آن برای پاسخ به طیف وسیعی از سوالات خارق العاده است، نگرانی هایی را درباره تاثیر هوش مصنوعی مولد بر امنیت و آموزش ملی میان قانونگذاران ایجاد کرده است.
در گزارش اتاق بازرگانی آمریکا به این موضوع پرداخته شده که سیاستگذاران و رهبران کسب وکار باید به سرعت تلاش هایشان برای ایجاد یک چهارچوب قانونی مبتنی بر ریسک را ایجاد کنند که براساس آن استفاده از هوش مصنوعی به شیوه مسئولیت پذیر تضمین می شود.
البته با وجود آنکه اتاق بازرگانی آمریکا خواهان وضع قوانین بیشتری در این زمینه است، اما محتاطانه هشدار می دهد احتمالا استثناهای زیادی درباره نحوه اعمال قوانین وجود داشته باشد.
در بخشی از گزارش آمده است: به جای سعی در ایجاد یک چهارچوب قانونی برای تمام موارد، این روش قانونگذاری برای هوش مصنوعی سبب توسعه دستورالعمل های مربوط به هر صنعت و بهترین عملکرد ها می شود.