سازمان ملل: بحران عراق قابل حل است
سازمان ملل: بحران عراق قابل حل است

به گزارش ایسنا، به نقل از موازین نیوز، هیئت نمایندگی سازمان ملل در عراق در بیانیه‌ای به مناسبت سالروز انفجار مقر سازمان ملل در سال ۲۰۰۳ در بغداد با اشاره به بن‌بست سیاسی فعلی عراق تاکید کرد: فداکاری‌های زیادی که برای بازگرداندن جایگاه عراق انجام شد، نباید بیهوده باشد، بلکه باید همه تلاش‌ها برای گفت‌وگو […]

به گزارش ایسنا، به نقل از موازین نیوز، هیئت نمایندگی سازمان ملل در عراق در بیانیه‌ای به مناسبت سالروز انفجار مقر سازمان ملل در سال ۲۰۰۳ در بغداد با اشاره به بن‌بست سیاسی فعلی عراق تاکید کرد: فداکاری‌های زیادی که برای بازگرداندن جایگاه عراق انجام شد، نباید بیهوده باشد، بلکه باید همه تلاش‌ها برای گفت‌وگو و ایجاد راه‌حل‌هایی در راستای منافع مردم بسیج شوند.
در این بیانیه آمده است: عراق در سال‌های اخیر با مشکلات بی‌شماری مواجه بوده است و بحران سیاسی کنونی صرفاً یک چالش بلند مدت است. علی‌رغم این مسئله اما هیچ یک از اختلافات کنونی غیرقابل حل نیستند و نمی‌توان آنها را مهم‌تر از منافع ملت عراق دانست.
هیئت سازمان ملل در ادامه بر حمایت این سازمان از عراق تاکید کرد.
از حدود ۱۰ ماه گذشته یعنی پس از اعلام نتایج انتخابات زودهنگام پارلمانی در عراق، بحران سیاسی در این کشور ادامه دارد و روند تشکیل دولت متوقف شده و شاهد بن بست سیاسی است.
انتهای پیام