ساعت بازدید از موزه ملی قرآن در ایام نوروز اعلام شد
ساعت بازدید از موزه ملی قرآن در ایام نوروز اعلام شد

‌به گزارش خبرگزاری مهر، فخرالدین صابری رئیس موزه ملی قرآن کریم بیان کرد: موزه ملی قرآن کریم از امروز اول فروردین‌ماه ۱۴۰۰ برای بازدید باز است و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۹ تا ۱۴ از این موزه بازدید کنند. همچنین روزهای نهم، دوازدهم و سیزدهم فروردین‌ماه موزه تعطیل خواهد بود. رئیس موزه قرآن کریم درباره […]

‌به گزارش خبرگزاری مهر، فخرالدین صابری رئیس موزه ملی قرآن کریم بیان کرد: موزه ملی قرآن کریم از امروز اول فروردین‌ماه ۱۴۰۰ برای بازدید باز است و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۹ تا ۱۴ از این موزه بازدید کنند. همچنین روزهای نهم، دوازدهم و سیزدهم فروردین‌ماه موزه تعطیل خواهد بود.

رئیس موزه قرآن کریم درباره نحوه تهیه بلیت گفت: بازدید از موزه مانند گذشته رایگان است و نیاز به رزرو نیست. علاقه‌مندان می‌توانند به سهولت برای بازدید از موزه اقدام کنند.

صابری با اشاره به ۷۰۰ اثر ارزشمند تاریخی این موزه، افزود: این آثار در سه محور نسخ خطی شامل قرآن کریم و دیوان‌های شعری متعلق به قرن چهارم تا اواخر دوره قاجار، اشیا شامل جعبه، قلمدان و ظروف سفالی که نقوش قرآنی و اسماالله و آیات قرآن در آن‌ها به کار رفته‌اند و تابلوهایی که مزین به خوشنویسی، نقش و تصاویر متعلق بهداستان‌های قرآنی هستند.

علاقه‌مندان از ساعت ۹ تا ۱۴ به غیر از روزهای اعلام شده می‌توانند از موزه ملی قرآن کریم به آدرس تقاطع ولی‌عصر و امام خمینی در ضلع شمال غربی (محوطه کاخ مرمر) بازدید کنند.