سانسور راهپیمایی میلیونی ایران توسط غرب
سانسور راهپیمایی میلیونی ایران توسط غرب

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان امروز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت فرماندهان شهید اقدام به ایراد سخنرانی کرد. وی در جریان این سخنرانی گفت: در مراسم بزرگداشت فرماندهان شهید به خانواده های شهید راغب حرب، سید عباس موسوی و حاج عماد مغنیه تسلیت می گوییم. بدون شک درد […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان امروز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت فرماندهان شهید اقدام به ایراد سخنرانی کرد. وی در جریان این سخنرانی گفت: در مراسم بزرگداشت فرماندهان شهید به خانواده های شهید راغب حرب، سید عباس موسوی و حاج عماد مغنیه تسلیت می گوییم. بدون شک درد دوری این عزیزان هنوز در قلب ما باقی مانده و از بین نرفته است. 
وی اظهار داشت: درباره فرماندهان شهید باید به این مسئله اشاره کرد که آنها همواره به گزینه مقاومت پایبند ماندند. علیرغم تمامی سختی هایی که وجود داشت، فرماندهان شهید از گزینه مقاومت دست نکشیدند. 
دبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد: سلسله دستاوردهای ما به لطف خون فرماندهان شهیدمان و البته تمام شهداء محقق شده است. این دستاوردها شامل دستاوردهای ملت فلسطین، ارتش سوریه و تمام محور مقاومت می شود. 
نصرالله با اشاره به راهپیمایی میلیونی مردم ایران در روز ۲۲ بهمن و ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: رسانه های غربی ـ عربی راهپیمایی‌های میلیونی در ایران را سانسور کردند. این درحالی است که اگر در جایی ده ها نفر دست به اعتراض بزنند سریعا این اعتراضات را تحت پوشش رسانه ای قرار می دهند. 
دبیرکل حزب الله عنوان کرد: تمامی کسانی که روی سقوط جمهوری اسلامی باز کرده بودند و به ویژه صهیونیستها، دچار اشتباه محاسباتی شدند. من به آنها می گویم که روی سقوط جمهوری اسلامی هیچ حسابی باز نکنید. 
سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به انقلاب مردم بحرین در برابر رژیم آل خلیفه گفت: بدون هیچ شک و تردید ملت بحرین از جنبش ملی خود دست نخواهد کشید. همچنین بحرینی ها از مسئله فلسطین نیز دست نمی کشند. من از همینجا به آن ها درود میفرستم. ملت بحرین، ملتی است که طعم ظلم و زندان را چشیده است. 
وی همچنین با اشاره به تلاش های ایالات متحده آمریکا برای سیطره بر لبنان، عنوان داشت: از سال ۲۰۱۹ آمریکا تلاش های خود برای بازگرداندن لبنان به تحت سیطره خود را مجددا آغاز کرد. اوباما اذعان کرد که تنها راه ساقط کردن نظام ها بدبین کردن افکار عمومی نسبت به رهبران آنهاست. 
نصرالله با اشاره به بحران اقتصادی اخیر در لبنان تأکید کرد: لبنان امروز در مواجهه با ابزارهای رسانه ای، سیاسی و اقتصادی آمریکا قرار گرفته است و این خود یک چالش محسوب می شود. قیمت دلار در رأس ابزارهایی قرار دارد که آمریکا از آنها علیه لبنان استفاده می کند.
دبیرکل حزب الله یادآور شد: ما باید در برابر پروژه آمریکایی ها علیه لبنان بایستیم و با آن مقابله کنیم. آنچه که به آمریکایی ها برای پیشبرد هدفشان کمک می کند، وجود فساد و اشتباه در مجموعه های مورد هدف است.
سید حسن نصرالله همچنین به فاجعه زلزله در سوریه و ترکیه هم اشاره کرد و گفت: به ملت های سوریه و ترکیه و نیز بازماندگان قربانیان به دلیل این فاجعه تسلیت می گویم. آنچه که اتفاق افتاده یک امتحان انسانی است.
دبیرکل حزب الله در ادامه عنوان کرد: اولویت در شرایط کنونی با تسریع روند نجات کسانی است که زیر آوار باقی مانده اند. همچنین  کمک به آوارگان و آسیب دیدگان در زلزله سوریه و ترکیه باید در اولویت قرار گیرد. 
وی در ادامه به استانداردهای دوگانه آمریکا و غرب در قبال فاجعه انسانی در سوریه و ترکیه نیز اشاره کرد و گفت: دروغ بودن ادعاهای حقوق بشری ایالات متحده آمریکا در جریان فاجعه اخیر کاملا نمایان شد. 
سید حسن نصرالله افزود: جامعه جهانی در قبال فاجعه زلزله در سوریه و ترکیه، در عرصه های گوناگون با استانداردهای دوگانه برخورد کرد. کسانی که آسیب دیدند و در دو طرف مرزها زیر آوار ماندند، انسان بودند اما همه ما دیدیدم که جامعه جهانی و بسیاری از کشورهای جهان چگونه میان قربانیان زلزله در سوریه و ترکیه تفاوت و تمایز قائل شدند. این نشان دهنده انحطاط انسانی است.
دبیرکل حزب الله لبنان با تأکید بر لزوم کمک به زلزله زدگان سوریه و ترکیه یادآور شد: همگان را به کمک به زلزله زدگان سوریه و ترکیه فرا میخوانیم تا بدین ترتیب، فاجعه دیدگان در هر دو کشور به زندگی طبیعی خود بازگردند و از این چالش سخت عبور کنند. 

در حال تکمیل …