سایت ارائه سند برای آزادی زندانی
سایت ارائه سند برای آزادی زندانی

ارائه سند رسمی بهترین ضمانت برای آزادی مشروط افراد زندانی یا بازداشت‌ شده است. بهترین راه برای پیداکردن سند جهت آزادکردن زندانی، مراجعه به سایت‌های اجاره سند است. برخی از افراد با اجاره‌دادن اسناد ملک‌های خود کسب درآمد می‌کنند. از این راه هم می‌توانند کمکی به افراد زندانی و نیازمند سند کنند و هم از […]

ارائه سند رسمی بهترین ضمانت برای آزادی مشروط افراد زندانی یا بازداشت‌ شده است. بهترین راه برای پیداکردن سند جهت آزادکردن زندانی، مراجعه به سایت‌های اجاره سند است. برخی از افراد با اجاره‌دادن اسناد ملک‌های خود کسب درآمد می‌کنند. از این راه هم می‌توانند کمکی به افراد زندانی و نیازمند سند کنند و هم از سند خود سود کنند.

در اجاره سند فردی که سن را اجاره می‌کند، باید به صاحب سند پول پرداخت کند. با توجه به ارزش ملک و مدت زمانی که سند باید در قید وثیقه باشد، هزینهٔ اجاره سند متفاوت خواهد بود.

از اسناد ملکی علاوه‌بر آزادکردن مشروط زندانی برای موارد دیگری نیز می‌توان استفاده کرد. به‌عنوان‌مثال، برای تعهد در گمرک، ارائه مدرک برای افراد ممنوع‌الخروج و… نیز می‌توان از سند اجاره‌ ای استفاده کرد. برای اجاره‌کردن سند از سایت، قوانین و شرایط خاصی وجود دارد.

در ادامهٔ این مقاله قصد داریم شما را با شرایط دریافت سند اجاره‌ ای آشنا کنیم.

​اهمیت استفاده از سند اجاره‌ ای

گاهی اوقات از طرف دادگاه برای آزادی فرد زندانی درخواست وثیقه می‌شود. معمولاً وثیقهٔ قابل‌قبول برای آزادی زندانی، اسناد ملکی است. خانواده‌هایی که خودشان سند ملکی ندارند و نتوانسته‌اند از دوست و آشنا سند ملکی بگیرند، می‌توانند به سایت اجاره سند مراجعه کنند. در این سایت‌ها انواع سندهای ملکی با قیمت‌های مختلفی به اجاره می‌رسند.

برای دریافت سند اجاره‌ ای، نیازبه رعایت برخی شرایط است. بدون رعایت این شرایط امکان دارد هزینه‌های اضافی بابت اجاره سند از فرد گرفته شود، به همین دلیل آگاهی از شرایط اجاره سند قبل از پرداخت هزینهٔ آن از اهمیت زیادی برخوردار است. از سند اجاره‌ ای می‌توان علاوه‌بر آزادکردن مشروط زندانی، برای موارد دیگری نیز استفاده کرد.

ازجمله مواردی که نیاز به سند دارد، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • برای گرفتن مرخصی کوتاه‌مدت برای یک زندانی؛
  • آزادی موقت زندانی؛
  • ارائه مدارک برای افراد ممنوع‌الخروج و…؛
  • برای تعهد در گمرک.

در صورتی که برای این موارد خانواده زندانی سند نداشته باشند می‌توانند از سند اجاره‌ ای برای دادگاه استفاده کنند. راه‌های متنوعی جهت اجاره سند ملکی برای دادگاه وجود دارد. معتبرترین روش مراجعه به دفاتر رسمی است که در این زمینه فعالیت می‌کنند. نکتهٔ قابل‌توجهی‌ای که باید به آن توجه شود، این است که هزینه‌ای که بابت اجاره سند دریافت می‌شود باید معقول باشد. در غیر این صورت، ممکن است این یک تله برای کلاهبرداری باشد.

​سند اجاره‌ ای برای زندانی

اگر شما هم نیاز به اجاره سند دارید، باید به شما بگوییم که قبل از اقدام به هر کاری، باید با نکات مهمی در این زمینه آشنا شوید. با توجه به افزایش نیاز افراد به اجاره سند برای دادگاه، افراد سودجو از فرصت استفاده می‌کنند و در صدد فریب مردم هستند. بهترین کاری که باید بکنید، این است که برای اجاره‌کردن سند حتماً به مراکز معتبر مراجعه کنید. از افراد ناشناس که اطلاعات خاصی درمورد آن‌ها نمی‌دانید، به‌هیچ‌وجه سند اجاره نکنید و به آن‌ها پولی ندهید. همچنین توجه داشته باشید که هزینه‌ای که از شما بابت اجاره درخواست می‌کنند باید معقول باشد.

قیمت خیلی کم یا خیلی زیاد می‌تواند نشانه‌ای از مشکوک بودن مرکز ارائه‌دهندهٔ سند باشد. قبل از پرداخت هزینه، از نوشتن قرارداد رسمی و معتبر غافل نشوید تا بتوانید در صورت بروز هرگونه مشکلی، در دادگاه از آن قرارداد استفاده کنید. همچنین باید قبل از پرداخت هزینه، شرایط اجاره سند را از طرف مقابل خود بپرسید و با بررسی شرایط گفته‌شده اقدام به پرداخت هزینه کنید.

images 1676993504 63f4e3e08eb62 1 1024x682 - سایت ارائه سند برای آزادی زندانی

​شرایط اجاره سند

هر فرد برای اجاره سند ملک خود ممکن است شرایط و قوانین خاصی داشته باشد. باوجوداین بعد از اطمینان از معتبر بودن سند و همچنین مرکزی که به مراجعه کرده‌اید، باید شرایط زیر را رعایت کنید. این شرایط ممکن است با توجه به درخواست صاحب سند به شیوه‌های مختلفی انجام شود:

مراجعهٔ حضوری به دفتر و نوشتن قرارداد مربوطه؛

ارائه نیابت؛

تحویل سند.

اگر نیاز به اجاره سند برای زندانی دارید، حتماً باید شرایط گفته‌شده را رعایت کنید و به آن‌ها پایبند باشید. همچنین هزینه‌ای که باید بابت اجاره سند پرداخت کنید نیز جزو شرایط دریافت سند اجاره‌ای است. هزینه و قیمت سند بستگی به عوامل مختلفی دارد قیمت ثابتی ندارند.

​اجاره سند برای متهم یا زندانی

اگر فردی به هر دلیل از طرف دادگاه احضار شود، از همان لحظه تا روزی که حکم آن توسط دادگاه صادر می‌شود متهم است. گاهی اوقات با توجه به احراز شرایط پروندهٔ متهم، فرد می‌تواند با ارائه سند به دادگاه، به‌صورت موقت آزاد شود. میزان وثیقه بستگی به دستور قاضی دارد. بعد از معلوم شدن میزان وثیقه، فرد می‌تواند با ارائه وثیقه و رعایت تمامی شرایط مقررشده، از زندان آزاد شود. در صورتی که فرد سند ملکی نداشته باشد یا سند او به میزان وثیقهٔ درخواستی نباشد، می‌تواند از سند اجاره‌ ای استفاده کند. اجاره سند برای دادگاه بهترین روش برای آزادکردن موقت افراد متهم در دادگاه است.

​سند اجاره‌ ای برای مرخصی زندانی

افراد به دلایل مختلفی ممکن است به زندان منتقل شوند. در همهٔ زندان‌ها شرایط خاصی برای زندانیان وجود دارد که با توجه به جرمی که مرتکب شده‌اند، به آن‌ها ارفاق‌‌هایی می‌شود. یکی از ارفاق‌هایی که در حق زندانیان می‌شود، مرخصی دادن به آن‌هاست. برای گرفتن مرخصی و آزادکردن موقت زندانی، نیاز به وثیقه است. شایان ذکر است که هر فرد زندانی برای دریافت مرخصی، حتماً به ارائه سند نیاز دارد. در صورتی که فرد سند ملکی نداشته باشد، می‌تواند از سند اجاره‌ ای استفاده کند. این می‌تواند تنها راه آزادکردن موقت زندانی‌های باشد که سند یا وثیقه ندارند. بستگان زندانی می‌توانند با اجاره سند ملکی برای دادگاه برای فرد مرخصی بگیرند و او را از زندان آزاد کنند.

images 1676991776 63f4dd20b3edd 1024x569 - سایت ارائه سند برای آزادی زندانی

​خلاصه

به‌طورکلی می‌توانیم بگوییم که استفاده از سند اجاره‌ ای، بهترین راه برای آزادکردن افرادی است که سند ندارند. راه‌های زیادی برای اجاره سند وجود دارد که هر فرد با توجه به شرایط خود، می‌تواند از یکی از آن‌ها استفاده کنند. برای اجاره‌کردن سند نیز به رعایت شرایط خاصی است. این شرایط با توجه به درخواست صاحب سند می‌تواند متفاوت باشد. صاحب سند معمولاً به‌ازای ضمانت‌کردن سند خود برای فرد زندانی، از او مبلغی را دریافت می‌کند. قیمت اجاره سند به ارزش سند، خواست صاحب سند، مدت‌زمان اجاره سند و… بستگی دارد.