سایپای نوین با تنوع در طراحی تولید در پی جلب رضایت مردمی
سایپای نوین با تنوع در طراحی تولید در پی جلب رضایت مردمی

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، محمدصالح جوکار، با بیان اینکه در تولید قطعات خودرو در داخل ظرفیت و توانمندی عظیمی در کشور وجود دارد، گفت: متأسفانه در سال‌های گذشته به این توانمندی و ظرفیت توجه نمی‌شد و مدیران وقت شرکت‌های خودروساز، نگاه به واردات داشتند. این نگاه واردات در واقع به […]

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، محمدصالح جوکار، با بیان اینکه در تولید قطعات خودرو در داخل ظرفیت و توانمندی عظیمی در کشور وجود دارد، گفت: متأسفانه در سال‌های گذشته به این توانمندی و ظرفیت توجه نمی‌شد و مدیران وقت شرکت‌های خودروساز، نگاه به واردات داشتند. این نگاه واردات در واقع به معنای ایجاد اشتغال برای کارگران خارجی در کشور خودشان بود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به نگاه مدیران سایپا برای خودکفایی تولید قطعات در داخل تصریح کرد: رویکرد جدید مدیران سایپا و نگاه آن‌ها به تأمین قطعات خودرو در داخل و اینکه قطعات مورد نیاز خودروها از خارج وارد نشود و در داخل تولید شود، بسیار ارزنده است.

جوکار ادامه داد: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده، ضرورت دارد تا شرکت‌های خودروساز تمام قطعات مورد نیاز برای تولید خودرو را به شرکت‌های دانش بنیان داخلی واگذار کنند. در این صورت هم از تولید حمایت جدی می‌شود و هم موانعی که بر سر تولید وجود دارد، برداشته می‌شود.

به گفته وی این اقدام سایپا و انعقاد قرارداد با وزارت دفاع و شرکت‌های دانش بنیان داخلی برای تأمین قطعات خودرو یک حرکت خداپسندانه و با هدف حمایت از تولید و اشتغال داخلی است که امیدواریم تداوم یابد. اقدامات سایپا از لحاظ کمی و کیفی در صنعت خودرو تحول ایجاد می‌کند. سایپا در طراحی خودروها نیز تنوع خوبی ایجاد کرده که می‌تواند تداوم داشته باشد.

به گفته این مقام مسئول بهترین طراحی و بهترین کیفیت با کمترین مصرف انرژی می‌تواند خیلی کارآمدی این شرکت را افزایش دهد و مشتریان بیشتری را جذب کند