سجادی: پاداش مدال آوران المپیک از نظر ریالی متفاوت و بیشتر است!
سجادی: پاداش مدال آوران المپیک از نظر ریالی متفاوت و بیشتر است!

به گزارش خبرنگار مهر، نصرالله سجادی امروز در نشست خبری که به صورت آنلاین برگزار شد در مورد آخرین وضعیت کاروان ورزش ایران برای حضور در بازی‌های المپیک توکیو توضیح داد. وی در آغاز در رابطه با پاداش پای سکوی مدال آوران المپیک توکیو که از طرف کمیته ملی المپیک تعیین شده است، گفت: در […]

به گزارش خبرنگار مهر، نصرالله سجادی امروز در نشست خبری که به صورت آنلاین برگزار شد در مورد آخرین وضعیت کاروان ورزش ایران برای حضور در بازی‌های المپیک توکیو توضیح داد.

وی در آغاز در رابطه با پاداش پای سکوی مدال آوران المپیک توکیو که از طرف کمیته ملی المپیک تعیین شده است، گفت: در چند دوره اخیر بازی‌های المپیک، کمیته ملی المپیک در همان محل برگزاری بازی‌ها به ورزشکارانی که صاحب مدال می‌شوند، پاداش اهدا کرده است.

وی ادامه داد: این پاداش مصوبه هیات اجرایی را دارد. برای المپیک توکیو ۱۰ هزار دلار پاداش مصوب طلایی هاست، برای مدال آوران نقره و برنز هم به ترتیب ۵ هزار و ۳۵۰۰ دلار تعیین شده است.

سرپرست کاروان ورزش ایران در المپیک تاکید کرد: لحاظ کردن شرایط اقتصادی کشور در تعیین پاداش‌ها تعیین کننده است. برای المپیک توکیو هم این موضوع مد نظر قرار گرفته است. بنابراین پاداش المپیک توکیو اگرچه به لحاظ ارزی مشابه پاداش المپیک ریو است اما از نظر ریالی کاملاً متفاوت و بیشتر است.

سجادی همچنین گفت که به زودی پاداش مصوب دولت (وزارت ورزش) هم برای تقدیر از مدال آوران مشخص و اعلام می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی که پیرامون چالش ایجاد شده در المپیک ریو توسط تیم ملی والیبال و راهکارهای پیشنهادی برای عدم تکرار آن در توکیو، گفت: البته این مربوط به المپیک قبل است. ما هر روز از طرف برگزارکنندگان بازی‌های توکیو دستورالعمل‌های جدید را دریافت می‌کنیم و بلافاصله در رابطه با آن بحث و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم.

سرپرست کاروان ورزش ایران در المپیک ادامه داد: طبق یکی از دستورالعمل‌های ابلاغی احتمال دارد در مراسم رژه بیش از ۱۰ نفر نباشد. حتی شخصاً فکر می‌کنم که احتمال دارد فقط پرچمداران هر کشور حضور داشته باشد. در هر صورت اینکه برای مراسم رژه سهمیه به هر کشور داده می‌شود و امسال به خاطر کرونا این تعداد زیاد نخواهد بود. بنابراین باید ببینیم در کل چه تعداد سهمیه به ایران داده می‌شود.

«پاداش تعیین شده برای رشته‌های تیمی به چه صورت مشخص می‌شود؟» سجادی در پاسخ به این سئوال گفت: معمولاً پاداش‌ها برای رشته‌های تیمی نصف می‌شود اما برای دوره پیشین بازی‌های اینگونه مصوب شد که در صورت مدال آوری، پاداش پای سکو به صورت کامل به بازیکنانشان اهدا می‌شود. فکر می‌کنم اینکه در رشته‌های تیمی کاروان ایران صاحب مدال شود ارزش زیادی دارد و در این صورت به هر یک از نفرات آنها پاداش مصوب به طور کامل پرداخت می‌شود.

وی در مورد رونمایی از لباس کاروان ایران گفت: کرونا فعالیت هایمان را به تعویق انداخته است در حالی که لباس ها آماده هستند. شاید هم به خاطر کرونا مجبور شویم به صورت وبینار از لباسها رونمایی کنیم. در کل برای المپیک و دیگر رویدادهای پیش رو لباس ها را آماده کرده ایم اما باید ببینیم وضعیت کرونا در تهران چگونه خواهد شد تا بتوانیم در مورد رونمایی از آن تصمیم بگیریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سجادی در ادامه این نشست در مورد روند واکسیناسیون ورزشکاران گفت: برای تهیه فهرست ورزشکارانی که باید واکسیناسیون شوند با فدراسیون ها مکاتبه کردیم. سهمیه هر یک از آنها را بر اساس سهمیه های قطعی و نفرات همراهشان مشخص کردیم. هنگام واکسیناسیون هم نمایندگان وزارت بهداشت حضور داشتند. آنها کارت ملی افراد را قبل از واکسیناسیون دریافت و پس از مطابقت با فهرست اعلام شده برای تزریق واکسن اقدام می کردند.

ادامه دارد..