سرطان ریه، شایع‌ترین سرطان از لحاظ شیوع و مرگ و میر
سرطان ریه، شایع‌ترین سرطان از لحاظ شیوع و مرگ و میر

  در سال ۲۰۰۸، ۱٫۶۱ میلیون مورد جدید و ۱٫۳۸ میلیون مرگ و میر ناشی از سرطان ریه گزارش شد. بالاترین نرخ‌ در اروپا و آمریکای شمالی است. جمعیتی که احتمال ایجاد سرطان ریه در آن‌ها بیشتر است، افراد بالای ۵۰ سال هستند که سابقه کشیدن سیگار دارند. خلاف میزان مرگ و میر در مردان […]

 

در سال ۲۰۰۸، ۱٫۶۱ میلیون مورد جدید و ۱٫۳۸ میلیون مرگ و میر ناشی از سرطان ریه گزارش شد. بالاترین نرخ‌ در اروپا و آمریکای شمالی است.

جمعیتی که احتمال ایجاد سرطان ریه در آن‌ها بیشتر است، افراد بالای ۵۰ سال هستند که سابقه کشیدن سیگار دارند. خلاف میزان مرگ و میر در مردان که از بیش از ۲۰ سال پیش در حال کاهش است، نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان ریه در زنان در طول دهه‌های گذشته افزایش یافته و اخیراً در حال تثبیت است.

ژی ژیویی گفت: به دلیل همه‌گیری کووید ۱۹، سی‌تی‌اسکن‌های بیشتری در چین برای تشخیص بیماری‌های ریوی انجام شده است که منجر به کشف زودهنگام ندول‌های ریه در بیماران و در نتیجه تشخیص سرطان در مراحل اولیه می‌شود.

تشخیص زودهنگام برای درمان زودهنگام بیماران مبتلا به سرطان ریه حیاتی است که به پیشرفت میزان بهبودی کمک می‌کند.

او گفت: در این میان، بیماران مبتلا به سرطان ریه به طور فزاینده‌ای با جراحی کم تهاجمی به ویژه توراکوسکوپی درمان می‌شوند که در مقایسه با جراحی باز در گذشته آسیب بسیار کمتری به بدن وارد می‌کند. این درمان بیشتر بیماران سرطان ریه را در مراحل اولیه درمان می‌کند و به بیماران مسن بیشتری کمک می‌کند تا از جراحی‌ها جان سالم به در ببرند.

این متخصص گفت: علاوه بر این، با استفاده گسترده از آزمایش‌های ژنتیکی که به تشخیص جهش در DNA سلول‌های سرطانی کمک می‌کند، هدف درمانی و ایمونوتراپی برای کمک به بیشتر بیماران سرطانی در مراحل پایانی برای زنده ماندن طولانی‌تر و کیفیت زندگی بهتر اتخاذ شده است.

در دهه گذشته، چین پیشرفت زیادی در درمان سرطان ریه داشته، به ویژه در درمان هدفمند که پایه و اساس پزشکی دقیق است که سلول‌های سرطانی را بدون تاثیر بر سلول‌های طبیعی هدف قرار می‌دهد.

منبع: سی‌جی‌تی‌ان

منبع