سرعت ابتلا به آبله میمون کاهش می یابد
سرعت ابتلا به آبله میمون کاهش می یابد

به نظر می‌رسد که تعداد موارد آبله میمون در ایالات متحده که بیشترین تعداد موارد شناخته شده در جهان را دارد، در حال کاهش است. مقامات بهداشتی به وال استریت ژورنال گفتند: واکسن‌ها و تلاش‌ها برای اطلاع رسانی جامعه منجر به کاهش در شهر نیویورک شده است. در سانفرانسیسکو، نمونه‌های فاضلاب نشان می‌دهد که غلظت […]

به نظر می‌رسد که تعداد موارد آبله میمون در ایالات متحده که بیشترین تعداد موارد شناخته شده در جهان را دارد، در حال کاهش است.
مقامات بهداشتی به وال استریت ژورنال گفتند: واکسن‌ها و تلاش‌ها برای اطلاع رسانی جامعه منجر به کاهش در شهر نیویورک شده است.
در سانفرانسیسکو، نمونه‌های فاضلاب نشان می‌دهد که غلظت ویروس آبله میمون در هفته‌های اخیر تثبیت شده است. به نظر می‌رسد میزان موارد جدید در اروپا نیز در حال کاهش است.
روشل والنسکی مدیر CDC (سازمان غذاوداروی آمریکا) به روزنامه گفت: ما در سطح جهانی شروع کرده‌ایم که می‌بینیم ممکن است در حال تغییر مسیر باشیم. کارشناسان بهداشت عمومی در مورد اینکه آیا شیوع آبله میمون‌ها به اوج خود رسیده است یا اطمینان ندارند، زیرا تلاش‌های اطلاع رسانی جامعه ادامه دارد، که می‌تواند منجر به یافتن موارد بیشتر شود.
والنسکی گفت: برای مثال، موارد در میان مردان سیاه‌پوست و اسپانیایی‌تبار در هفته‌های اخیر افزایش یافته است، این در حالی ست که نرخ کلی موارد جدید در حال کاهش است.
او به اهمیت ارائه واکسن‌ها به طور مساوی در میان افراد در معرض خطر و همچنین آموزش دانشجویان دانشگاه اشاره کرد. با از سرگیری کلاس‌ها در هفته‌های اخیر، برخی موارد در پردیس‌ها ظاهر شده است.
آمریکا بیش از ۱۷۴۰۰ مورد، اسپانیا با ۶۴۰۰، برزیل با نزدیک به ۴۰۰۰ و فرانسه، آلمان و بریتانیا بیشترین تعداد مبتلا یعنی بیش از ۳۰۰۰ مورد را گزارش کرده است.
کشور‌های دیگر ۱۳۰۰ مورد یا کمتر را گزارش کرده اند. بر اساس آخرین داده‌های CDC، در ایالات متحده، کالیفرنیا نزدیک به ۳۳۰۰ مورد و پس از آن نیویورک با ۳۱۰۰ مورد قرار دارد. پس از آن، فلوریدا ۱۷۰۰، تگزاس نزدیک به ۱۵۰۰، جورجیا ۱۳۰۰ و ایلینویز ۱۰۰۰ مورد ابتلا گزارش شده است. سایر ایالت‌ها کمتر از ۵۰۰ مورد را گزارش کرده اند.
سازمان بهداشت جهانی هفته گذشته اعلام کرد که تعداد موارد جدید در سراسر جهان بین اوت ۲۱ درصد کاهش یافته است. ۱۵ تا ۲۱ درصد کاهش، بعد از ۴ هفته متوالی افزایش این اولین درصد کاهش است.
مقامات سازمان جهانی بهداشت گفتند: این کاهش می‌تواند نشان دهنده کاهش موارد ابتلا در اروپا باشد، اگرچه باید تایید شود.  
آمریکا ۶۰ درصد موارد آبله میمونی در جهان در هفته گذشته را تشکیل می‌داد.
کارشناسان بهداشت به ژورنال گفتند: یک واکنش فعال در میان جوامع در معرض خطر به کاهش سرعت گسترش ویروس کمک کرده است.
بر اساس نظرسنجی‌های اخیر، تعداد قابل توجهی از مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند، رفتار خود را به دلیل شیوع این بیماری تغییر داده اند و بسیاری می‌گویند که تعداد شرکای جنسی و تماس‌های جنسی یکباره را کاهش داده اند.
دیمتر دااسکالاکیس، یکی از هماهنگ‌کنندگان پاسخ به آبله میمون‌ها در کاخ سفید، گفت:جامعه کار‌های مؤثری را برای کاهش خطر خود انجام می‌دهد.
با ادامه شیوع این بیماری، مقامات بهداشت عمومی بر دسترسی به افراد واکسینه نشده در جوامع پرخطر، دانشجویان دانشگاهی در دانشگاه‌ها با شروع ترم پاییز و افراد در معرض خطر در مناطق روستایی که ممکن است در معرض خطر قرار گیرند، متمرکز شده اند.
CDC گفت: بیشترین میزان محافظت ۲ هفته پس از دریافت واکسن دوم است. این روزنامه گزارش داد که مقامات بهداشت فدرال گفته اند به زودی واکسن‌های کافی برای تزریق دو واکسن برای هر فرد در معرض خطر در آمریکا وجود خواهد داشت.
منبع: سایت وب مِد